Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Çocuklar İçin Kulaklı Bere Örgü Modeli

Çocuklar İçin Kulaklı Bere Örgü Modeli

62
0
PAYLAŞ
kulaklı bere örgü modeli
kulaklı bere örgü modeli

El işleri tarih boyunca farklı şekillerde karşımıza çıkmıştır. Ev dekorasyonundan, kıyafetlere ve hatta takılara kadar, birçok alanda kullanılan bu ürünler, yapımı zevkli ve emek isteyen özel üretimlerdir. Sizler de bu tarz hobilere meraklı iseniz, sitemizde bulunan yüzlerce projeye göz atabilir, harika seçenekleri etkin şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle örgü modelleri arayanlar için tüm projelerimiz resimli anlatımlı şekilde sizlere sunulmaktadır. Bu şekilde eşsiz ve özel sonuçları sizler de alabilirsiniz. Bu yazımızda ise yaklaşan kış günleri için çocuklarınızı sıcak tutacak özel bir tarifi içeriyor. Hazırsanız çocuklar için kulaklı bere yapımını anlatmaya başlayalım. Öncelikle orta kalınlıkta iki renk yün ve 6 numara şiş ile işleme başlıyoruz.

kulaklı bere örgü modeli anlatımlı

4 ilmek ile bir dilim başlayın. Her sırada, gidiş ve dönüşlerde arttırarak, toplam 21 ilmek oluncaya kadar devam edin. Bu parçadan aynı şekilde bir tane daha örün.

8 ilmek atın ve ördüğünüz bu parçalardan birini de örerek devam edin. Ara boşluğa geldiğinde ise 20 ilmek atın, sonra yine diğer 21 ilmekli parçanızı örerek sonuna gelin. 8 ilmek atın ve geri dönüş yapın.

8+21+20+21+8 olacak şekilde ilmek sayılarınız kontrol ediniz. Toplamda 78 ilmeğiniz olmalı.

27 sıra boyunca işlem yapmadan örün.

kulaklı bere örgü modeli resimli anlatım

kulaklı bere örgü modeli yapımı

Dilerseniz bu alana farklı modeller ya da bitimden sonra işlemeler koyabilirsiniz. Oldukça zevkli olan kulaklı bere yapımı, çocuklarınıza bir çırpıda yapabileceğiniz harika bir model.

27 sıranın sonunda, 13 ilmek ara ile 2 ilmek örerek kesme işlemine başlayın. Kesmeleri düz alanda yapmaya özen gösterin. Haraşo yani tersinde işlem yapmadan sıra sonuna kadar devam edin.

Modelde 6 ilmek kalıncaya kadar kesme işlemine devam edin.

Sonrasında ise dikiş işlemine geçeceksiniz. Kulaklı bere modelimizin dikişlerinin arka yani enseye gelmesine özen gösterin. Uçları için aşağıda görüldüğü gibi ipler ve tepesine de bir ponpon yapalım.

kulaklı bere örgü modeli

Kenarlarını oyaladıktan sonra işte kış ayları için harika, kullanışlı bir bereye sahip oldunuz bile. Sadece çocuklarınız için değil, çok farklı renkler ile bunu kendiniz için de yapabilirsiniz. Bu ölçüler 4-8 yaş çocuklar için uygundur. Kendiniz için başlangıç ölçülerini arttırmanız gerekecektir. Sıcacık günlerde kullanın…

PAYLAŞ
Önceki makaleOrigami Saksı Yapmak
Sonraki makaleEl Örgüsü Koltuk Şalı Nasıl Yapılır?
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here