Çocuklar İçin İnci Süslemeli Bolero Yapımı

Çocuklar İçin İnci Süslemeli Bolero Yapımı
Çocuklar İçin İnci Süslemeli Bolero Yapımı

Kız çocuklarınız için önleri yuvarlak kesim, inci süslemeli cepken yapımının anlatıldığı yeni bir video paylaşıyorum. 4 ya da 5 yaşındaki kız çocuklarınız için örebileceğiniz bu örnek bolero yapımında Nako Vizon ip kullanılmıştır. Ayrıca şiş olarak da 4 numara şiş tercih edilmiştir.

Ön tarafı incilerle süslenmiş olan çocuk için bolero modeline arkasından başlanmıştır. Daha sonrasında arkasından öne doğru dönülmüştür. Arkaya 75 ilmek atılarak başlangıç yapılmıştır. Örerken ip iki katlı olarak kullanılmıştır. Cepkenin arkasının lastiği için 8 diş haroşa yapılmıştır ve devamında ise düz örgüye geçilmiştir. Arkanın etek kısmındaki ovallik şeklini verebilmek için ise düz örgüye orta kısmından başlanmıştır. Ense kısmına gelene kadar kesim yapılmış ve kenarlar haroşa örülmüştür.

İnci Süslemeli Bolero Modeli
İnci Süslemeli Bolero Modeli

Ense kesimi de yapıldıktan sonra kız çocuklar için bolero yapımında ön tarafa geçildiğinde ipe inciler geçirilmiştir. Önü örerken yuvarlamaya başlanmış ve aralara örerken inci koyulmuştur. Yine ön tarafında cepkenin desenini de oluşturulmuştur. Kabarık bir örgü modeli örülmüştür. İnciler de örgü modelinin altına ve kol kenarlarına yerleştirilmiştir. Önün diğer parçası da ilkine göre simetrik şekilde örüldükten sonra gövdeye dikilmiştir.

Tüm detaylarına aşağıdaki yapılış videosundan ulaşabilirsiniz. Bu güzel örgü bolero modelini bizlere sunduğu için Hatice ile Örgü Keyfi kanalına emekleri için teşekkür ederim.

İnci Süslemeli Önler Yuvarlak Çocuk Cepken Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı