Sağlık

Çocuğunuzun Ağrıyan Kulağına Hızlı Çözüm

kulak ağrıları için çözüm
kulak ağrıları için çözüm

Selamlar arkadaşlar; sizlere beklide daha önce hiç duymadığınız ama oldukça etkili bir kulak ağrısı kesme yönteminden söz etmek istiyorum. Özellikle çocukların kulak ağrılarında etkili olacak bu yöntem gayet basittir. Pek çoğunun bilmediği bu yöntem dakikalar içinde çocuğunuzun kulağında olan ağrıları dindirebiliyor. Küçük yaşlardayken sık sık kulak ağrılarıyla hiç karşılaşmadınız mı? İşte o tür bir zamanda eskilerin sıkça başvurdukları bu yöntemi artık günümüzde siz de uygulayarak, adeta bir ilaç kadar etkili olacak o yöntemle çocuğunuzun kulak ağrısını kesebilirsiniz. Kulak ağrılarında ağrı kesici ve antibiyotiklerin kullanımları yaygındır. Fakat her insan da kimyasal maddelerle yani ilaçlarla tedavi olmasını pek sevmez.

İşte bu tür durumlarda eskilerin kullandıkları kulak ağrısı yöntemleri işimizi görmeye yeterde artır bile diyebiliriz. Kulak ağrıları çekerken her insan bunun ne kadar da acı veren bir durum olduğunu kesinlikle bilir. İşte size gayet doğal ve basit bir yöntem diyebileceğimiz bu kulak ağrısı dindirme yöntemi. İlk önce malzemeleri sıralamak istiyorum. Her evde bulunan kolay tedarik edilebilecek malzemeler; 5 su bardağı kadar deniz tuzu (kalın büyük olan tuzdan), havlu çorap. İşte bu iki basit malzemeyi nasıl kullanacağımızı da hemen anlatmak istiyorum. Öncelikle çorabın içerisine bu tuzu koyuyoruz. Tuzun taneleri büyük olsun diye deniz tuzunu seçiyoruz. Bu çorabın içinden tuzun akmamasını sağlayacaktır. Tuzu yere dökmemek için huni kullanabilirsiniz. Devam ettiğimizde çoraba iki kez düğüm atmamız gerekecektir.

Sonrasında ise çorabı avuç içiniz kadar bir şekle sokmalısınız. Resimli olarak da verdim oradan şekilleri takip edebilirsiniz. Daha sonra ise bir tava ya da tencerenin içine bu çorabı koyarak yaklaşık 4 ya da beş dakika kadar düşük bir ısıda ısıtmalıyız. Burada dikkat etmeniz gereken şey ise bu çorabı çocuğunuz için kullanacağınızdan, mutlaka düşük ısı kullanmanız ve fazla ısıtmamanız gerekecektir. Aksi taktirde çok ısıtarak çocuğunuzun yanak ve yüz kısmına zarar verebilirsiniz. Sonrasında ise yine şekildeki gibi çocuğunuzun ağrıyan kulağına doğru o çorabı tutmasını sağlayınız. Çok sıcak olmuşsa biraz bekleyerek uyguladığınızda çocuğunuz bundan zarar görmeyecektir. Bu tuz dolu ılık haldeki çorap, çocuğunuzun kulak ağrısını dakikalar içinde azaltacaktır.

kulak ağrısını gidermek
çocuğunuzun kulak ağrısına çözüm
kulak ağrıları için çözüm
eskilerin kullandıkları kulak ağrısı yöntemleri
çocuğunuzun kulak ağrısını kesebilirsiniz
kulak ağrıları
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı