Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Çocuğunuza Oyun Odası Yatağı Yapımı

Çocuğunuza Oyun Odası Yatağı Yapımı

12
0
PAYLAŞ
çocuklar için oyun yatağı yapma resimli
çocuklar için oyun yatağı yapma resimli

Çocuklarınızın oyun alanlarında rahat edecekleri harika yatak yastık kılıfı yapımından söz etmek istiyorum. Bir sitede gördüm ve çok hoşuma gitti. Sizlere de paylaşmak istedim. Diy projelerinin böylesi işime yarar türlerini kesinlikle çok sevmekteyim. Çocuğunuz için oyun odası yastığı yapımından, yaparken keyif alacaksınız diyebilirim. Malzemelerimiz her zamanki gibi son derece basit ve kolay malzemelerdir. Yastık kılıflarını birleştirmek kaydıyla birkaç yastık kılıfı ve yastıkla beraber oluşacak uzunca bir yastık yatak, çocuğunuzun oyun oynarken konforunu artıracağa benziyor. Kesinlikle hoşunuza gideceğini düşündüğüm bu harika çalışma için gerekli malzemeleri hazır etmek için resimlerden yardım alabilirsiniz.

Çocuk oyun odası yatağı yapımı malzemeleri arasında istediğiniz renkte yastık kılıflarından en az dört tane. Çocuğunuzun boyuna göre bunun adedini beş de yapabilirsiniz. İkinci olarak onu dikmek için iğne iplik, dikiş makinesi olacaktır. İlk resimden hemen başlayalım isterseniz. İlk resimde İngilizce olarak yastık kılıfı yazılmıştır. Burada amaç çocuğunuzun boyuna göre konforuna göre ve zevkine göre bir yastık kılıfı seçmektir. Bu çalışmamızda yeşil renkte bir yastık kılıfı tercih edilmiştir. İkinci resimle devam ettiğimizde örnek olarak dört tane yastık kılıfı varsa. Birinci kılıfa ikinci kılıfı resimdeki gibi yaklaştırdıktan sonra yine resimdeki gibi iğne iplikle dikeceğiz. Devamında ise üçüncü resimdeki gibi olacaktır. Dördüncü resimdeki ise üçüncü yastığın ikinci yastığa bağlanma anıdır.

çocuğa oyun odası yatağı yapımı

çocuğa oyun odası yatağı yapım resimli anlatım

oyun odası yastığı yapımı

Dördüncü resimdeki işlem sonrasında dikiş işlemine geçiyoruz ve resimdeki gibi yastık kılıfının kenarını dikiyoruz. Altıncı resimde yastıkları kılıflara geçirmeye başlıyoruz. Yastık birden başlayarak yastık dörde kadar gelip dört yastığı da kılıfların içerisine geçiriyoruz. Burada önemli püf nokta bu yastıkların bir birine eklenmesi kısmıdır. Resimlerde ona dikkat ederek yapmalıyız. Böylelikle en son yastığı da kılıfına geçirdikten sonra resim dokuzdaki gibi çocuğunuz kolayca bu yastıktan yatağı katlayıp dilediği zaman yani kullanacağı zaman açabilir. Yazımızın başlık resmindeki kız çocuğunun nasıl da rahat şekilde bu kendin yap çalışması ürüne uzanarak oyun oynadığını görüyorsunuzdur. Sizde kolay şekilde bu harika oyun yastığından kendinize yani çocuğunuz için bir tane yapabilirsiniz.

Çocuk oyun odası yatağı

oyun odası yatağı yapımı

oyun odası yatağı nasıl yapılır

yastıklardan yer yatağı yapımı

çocuklar için yastıklardan yer yatağı

çocuklar için yer yatağı yapma

çocuklar için oyun yatağı yapma resimli

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here