Ana Sayfa Moda Çizgi Desenli Elbiseler Nasıl Giyilir

Çizgi Desenli Elbiseler Nasıl Giyilir

Çizgi Desenli Elbiseler
Çizgi Desenli Elbiseler

Elbiseler arasında bayanların hoşuna giden çizgi desenli elbiseler her zaman moda olmuştur. Uzun yıllar etkisini yitirmemiş olan çizgi desenli elbiseler genellikle dikey ve yatay olmak üzere iki farklı eğilimle üretilmektedir.

Burada tabi yatay çizgili elbiseler, vücudu geniş göstermek istenildiğinde kullanılmaktadır. Dikey çizgili elbiseler ise vücudu ince zarif göstermek konusunda kesinlikle işinize yarayacak elbise modelleri arasında yer almaktadır.

cizgi-desenli-elbiseler-nasil-giyilir-2

Modayı yakından takip eden insanların ve ya moda uzmanlarının ince görünmek konusunda mutlaka dikey çizgilerdeki kullanımı tercih ettikleri bilinen bir gerçektir. İnce gösteren dikey çizgileri çoğu bayanda bilerek modayı takip ederek giysilerinde bu ayrıntıya yer vermektedir.

Çizgili giysilerde moda konusunda kombin yapmak istediğinizde kot ve ya etekleriniz herhangi bir giysinin üzerine gömleği sokmayı tercih etmek yerine rahat bırakmalısınızdır. Böylece muhteşem kombinler yakalayabilirsiniz. Kombin yaparken yine blazer tarzı bir ceket, kolye ve ya kazak da takabilirsiniz rahatlıkla.

Armut tarzı vücutlarda kalça hatlarını belirginleştirmek için alt kısmınızı mutlaka koyu renkler tercih ederek kombin yapınız. Çizgili giymede en temel yollardan biri ise çizgili bir tişörtle kot pantolonun eşleştirilmesidir diyebilirim. Yine kıvrımlı vücut hatlarını ortaya çıkartmak için çizgili tarzda salaş bir gömleği kot pantolonla kombin edebilirsiniz.

cizgi-desenli-elbiseler-nasil-giyilir-1

İnce bir üste ve kıvrımlı vücut hatlarına sahip bir bayansanız, işte o zaman üst kısmınıza mutlaka dikey çizgiler kullanmalısınız. Alt kısım için önerim ise renkli tarzda bir giysi parçası seçimi olacaktır. Buna bir örnek şöyle verebilirim. Siyah beyaz çizgilerin hakim olduğu bir üst giysiyle, yeşil renkte pantolon kombini uygulamanız gayet şık olmanızı sağlayacaktır. Yine günlük giyimde çizgili tunikleri de taytlarla birleştirip harika görünüme sahip olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here