Cıvıl Cıvıl Yazmalara Yeni Tığ Oyası Modeli

Yazmalara Yeni Tığ Oyası Örneği
Yazmalara Yeni Tığ Oyası Örneği

Elinizde cıvıl cıvıl ve rengarenk yazmalarınız var ve bu yazmalara yeni oya örnekleri mi arıyorsunuz? O zaman bu daha yeni çıkmış yazma kenarı tığ oyası modelini mutlaka denemelisiniz. Kesinlikle pişman olmayacaksınız.

Örnek tığ oyası oldukça renkli bir yazma kenarına içindeki renklere uyumlu bir şekilde çalışılmıştır. Bu da oyayla yazmanın bütünleşmesini ve göze daha çok güzel gözükmesini sağlamıştır. Bu yeni yazma tığ oyası örneği içerisinde Leylak markası 118 (yeşil), 910 (mor), 328 (kırmızı) ve 974 (yeşil) renkleri tercih edilmiştir. Bu 4 farklı renkte oya ipi ile 22 numara tığla işlenmiştir.

Yazmalara Yeni Tığ Oyası Modeli
Yazmalara Yeni Tığ Oyası Modeli

Tığ İşi Cıvıl Cıvıl Yeni Tığ Oyası Modeli Anlatımı

İki sıradan oluşan renkli motifleri olan bir yazma kenarı oyasıdır. İlk sıra tığ batısı üzeri yeşil renkle işlenmiş olan ara motiflerden ve ikinci sırada eklenecek olan çiçeğin tomurcuğundan oluşmuştur. Ara için örümcek, tırabzan ve sık iğne ile yapılan tanıdığınız bildiğiniz ara motifi çalışılmıştır. Yeterli sayıda bu motiflerden çalışıldıktan sonra da en küçük serum halka ile çiçeğin yapraklarının ekleneceği zemin motifi hazırlanmıştır.

Hazırlanırken de serum halkanın içine başı ve sonu sık iğne olacak şekilde iki tırabzan arası 3 incirli 4 yuva elde edilmiştir. Bu yuva içerisine de ikinci sırada yapılacak olan çiçeğin yaprakları çalışılmıştır. Yaprakların yapımına bir önceki ara motifin tepesindeki pimpiriklere girilerek başlanmış ve sonra gelen ara motifin tepesinde bitirilmiştir. Tırabzan, sık iğne ve zincirlerle iki aşamada işlenen 4 adet yaprak çalışılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/BLtvxZuAUJs (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı