Civcivli Çocuk Lifi Örneği

Civcivli Çocuk Lifi Örneği
Civcivli Çocuk Lifi Örneği

Her zaman kendimize lif örmeyelim değil mi? Biraz minik yavrularımızı düşünelim. Onlar için oldukça sevimli mi sevimli bir civcivli çocuk lifi modeli yapmaya ne dersiniz? Evet diye haykırdığınızı duyar gibiyim. O zaman Tamanne kanalının yapılışını anlattığı videosunu sizlerin beğenisine sunuyorum.

Çok şeker bir görünümü olan bu lif örneğinin çok kolay bir yapımı var. Renk geçişlerini doğru yaptığınız sürece zorlanmayacağınız bir lif modelidir. Bu tarz hayvan figürlü lif modellerine çocuklar bayılacaktır.

Civcivli çocuk lif yapımına taban kısmından başlanmaktadır. Başlangıçta 3 zincir çekerek art arda 8 tane üçlü fıstık yapılmıştır. Belli bir sıra fıstıklarda artırmaya gidilmiştir. Zikzaklı görünümü verebilmek için üç sıra belli aralıklarda diğer renkteki ipe geçilmiştir.

Civcivli Çocuk Lifi Yapımı
Civcivli Çocuk Lifi Yapımı

Taban kısmı tamamlandıktan sonra üst kısmına diğer renkle gövdenin orta kısmına gelene kadar artırma yaparak devam edilmiştir. Artık bu sıradan sonra eksiltmeye geçilmiştir. Boğaz kısmına kadar eksiltmeye devam edilmiş ve boğaz kısmında tekrar artırma yapılmaya başlanmıştır. Kafa kısmında birkaç sıra bu şekilde örüldükten sonra tabanda yapıldığı gibi diğer renkli iple zikzaklar çalışılmıştır. Kafanın ortasına gelindiğinde birkaç sıra eksiltme yapılarak civciv figürlü lif modelinin gövdesi tamamlanmıştır.

Kafa kısmı yapılırken gözler ve ağızlar için farklı renkte iple fıstıklar aralara serpiştirilmiştir. Son olarak ellerine başlanmış ve yine üçerli fıstıklarla gövdenin bir ucundan diğerine kadar örme işlemi gerçekleştirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/6u0_U7oukBA

Anlatımlı Civciv Modeli Lif Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı