Ana Sayfa Örgü Videoları Civciv Bebek Lifi Örneği

Civciv Bebek Lifi Örneği

Civciv Bebek Lifi Örneği
Civciv Bebek Lifi Örneği

Bebeklerin muhteşem tatlılıkları, onlar için hazırlanan ve kullanılan tüm eşyalarına da yansıyor. Bu hoş seçenekler içinde onlar kadar sevimli olan liflere de yer verebiliriz.

Bebekler için hazırlanacak olan bu hoş lif modeli, çabucak bitirilip, farklı renklerde oluşturulabiliyor. Kendi çocuklarınız için ya da arkadaşlarınızın minikleri için sabunluk lif yapmayı düşünürseniz, kesinlikle bu tatlı modeli önerebilirim. Yapımı da bir o kadar zevkli olduğu için harika sonuçlar alacağınızdan ve çok eğleneceğinizden eminim.

Civciv Bebek Lif Örneği Yapılışı

Evinizde bulunan farklı renklerdeki artan lif ipleri ile bu figürleri yapabilirsiniz. Zemin başlangıcı için yeşil kullanmanız ise daha mantıklı olacaktır. Üst kısımlar için ise 3-4 renk ile gayet başarılı sonuçlar alınabilir. Sitemizde farklı sabunluk örnekleri bulabilirsiniz. Bunlar içinde, çocuklar ya da yetişkinler için farklı modeller bulunuyor.

Ördek şeklini vereceğiniz bu modelde, zemin, beden, kanat, ayaklar ve gözler için ayrı renk kullanılması önemli bir husustur.

Civciv Bebek Lifi Modeli
Civciv Bebek Lifi Modeli

Modelin tamamı fıstıklardan oluştuğu için basit bir lif olarak örülebiliyor. Dikkat edilmesi gereken konu ise sayılar. Hangi sırada kaç fıstık yaparak, ne şekilde arttırma ve eksiltme yapılacağına dikkat edilmeli.

Bu videoda belirtilmemiş ama isterseniz lif ipleri ile püsküller oluşturarak, kuyruk ya da kanatları daha dikkat çekici bir şekle de sokabilirsiniz.

İşi biraz daha ileri götürerek, kendi hazırlayacağınız şablonlar sayesinde, farklı hayvan ve çiçek figürlerini de üretmeniz elbette mümkün. Bunun için işin püs noktası, arttırma ve eksiltmeleri iyice anlamanızdan geçiyor.

Civciv Desenli Lif Modeli Videosu

Örgü örmeyi seven hanımlar hemen aşağıda ki videoyu takip ederek, modelin yapımına başlayabilirler. Daha farklı ve özel lif örnekleri için sitede bulunan sıra dışı konuları inceleyebilirsiniz. Bu farklı modelleri hobi olarak yapabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/Z44ewiI1ztg (Ezgi’nin Örgü Aşkı)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here