Çıtı Pıtı Zikzak Modeli Yeni İğne Oyası Yapımı

çıtı pıtı zikzak modeli iğne oyası
çıtı pıtı zikzak modeli iğne oyası

Sizlere bu konumda çok şık ve gösterişli yeni iğne oyası videosu sunacağım. Bu videoda çıtı pıtı zikzak modeli iğne oyası modelinin anlatımı yapılmıştır. Yapımı kolay iğne oyalarındandır. Fazla zamanınızı almadan 2 sırada bu oyayı kolaylıkla yapabilirsiniz. Fil dişi, zürafa, pırpır gibi iğne oyası teknikleri kullanılmıştır.

Çıtı pıtı zikzak iğne oyası motifinde aralara sırası ile 2 zürafa, 3 fil dişi, 2 zürafa yapılmıştır. Araların devamında da bir zürafa atlanarak bir yuva oluşturulmuştur. Bu yuvaya 7 tane pırpır yapılmıştır. Oyanın ilk sırası bu işlemleri tülbent kenarı boyunca sürekli tekrarlayarak oluşmaktadır.

Çıtı pıtı zikzak iğne oyası
Çıtı pıtı zikzak iğne oyası

İkinci sırasında daha önce yapılan 7 pırpırın üzerine farklı renklerde iplerle resimde görülen yapraklar işlenmiştir. Yaprakların farklı renkte oya ipleri ile yapılması yapımı kolay iğne oyasına ayrı bir güzellik katmıştır. Yaprakların yapımı da basittir. İlk olarak bu 7 pırpırın her birinin üzerinde 1 sıra daha zürafa yapılmıştır. Bu zürraların üzerine zikzak şeklinde yukarı doğru zürafalar yapılarak yapraklar oluşturulmuştur.

Yeni İğne Oyası Çıtı Pıtı Zikzak Modeli Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı