Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Çıtı Pıtı Model İğne Oyası

Çıtı Pıtı Model İğne Oyası

Çıtı Pıtı Model İğne Oyası
Çıtı Pıtı Model İğne Oyası

Bir tavus kuşunu andıran bir görüntüsü olan yeni çıtı pıtı iğne oyası örneğinin yapılışına göz atacağız. Örneğimizde sarı, yeşil ve beyaz oya iplerinin kullanıldığını görüyoruz. Yazmanın ana motifi olan çiçek motifinde sarı ve beyaz renkleri göze hoş gelen bir model ortaya çıkmasını sağlamıştır. Aynı renkler verilecek arayı belirlemek için yapılan sinek kanadı üstlerinde de kullanılarak iyi bir güzel bir iğne oyası yazma modeli elde edilmiştir.

Güzel Çiçek Motifli Çıtı Pıtı İğne Modeli

Ana motiflerin arasına sinek kanadı konulmuştur. İki motif arası üç adet sinek kanadı çalışılmıştır. Ardından çiçeğin yerini oluşturmak için dokuzar adet zürafa işlenmiştir. Devamında da ip kopartılıp çiçeğin yapımına geçilmiştir.

Çıtı Pıtı İğne Oyası Örneği
Çıtı Pıtı İğne Oyası Örneği

Üç zürafa atlayıp dördüncüye beyaz ip sabitlenerek çiçeğin yapımına başlanmıştır. Bir zürafa atlanıp diğerine geçilerek bir köprü oluşturulmuş ve solda ile sağda kalan zürafa sayıları eşitlenmiştir. İçine 5 tane üstte yer alacak uzun pırpırlar yapılmıştır.

Bu köprünün karşısına da aynı yerlere batarak büyük bir köprü oluşturulmuştur. İçine de üstte yapılmış olan pırpırlardan biraz daha küçük 12 tane pırpır yapılmıştır. Pırpırlar bitirildikten sonra da beyaz ip kopartılmıştır.

Sarı ipe geçilerek çiçeğin konturu da yapılmış ve ana motif tamamlanmıştır. Genel hatları ile yeni çıtı pıtı iğne oyası modeli bu şekilde yapılmıştır.

Çıtı Pıtı İğne Oyası Videolu Anlatımı

Daha detaylı anlatımı için aşağıdaki videosundan yararlanabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/Kj1cBurAJOY (Nevinin iğne oyaları)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here