Çınar Yaprağı Örgü Modeli Yapımı

Örgülerde Sonbahar Esintisi

Örgü örmenin en güzel yanlarından biri önünüzde çok sayıda örgü örme teknikleri olması ve bu teknikleri aşama aşama uygulayabilmenizdir. Çınar yaprağı örgü modeli de bu tekniklerden birisidir. Her türlü kazak ve süveterde rahatlıkla kullanılabilecek olan bu modelin zorluk derecesi de oldukça alt seviyededir. Yani yapımı kolay ve zevkli bir modeldir. Rahatlatıcı örgü modellerinden biri olan çınar yaprağı modelinde aynı hareketler tekrarlandığı için bir tür meditasyon terapisi de almış olursunuz. İşinize odaklanarak her türlü kaygıdan da uzaklaşmış olursunuz.

Sonbahar aylarında giymeleri için çocuklarınıza ya da eşinize yapabileceğiniz sımsıcak bir kazağa ya da bir süvetere ne dersiniz?  Örgü örme teknikleri içinde oldukça şık duran çınar yaprağı örgü modelinin yapımında ilk olarak şekil,  2 ya da daha fazla renk sırası ile ( sarı ve yeşil renk üzerinden gidilmektedir) örgünün arka yüzeyinde kurulmaktadır. Öncelikle sarı iplik ile 3 ilmeği ters örüyorsunuz. Sonra yeşil iplikle ördüğünüz sıradan 1 ilmek örmeden sağdaki şişinize alıyorsunuz. Örgünüzün ön yüzünde tekrar 3 ilmek örüyorsunuz ve 1 ilmek de örmeden alıyorsunuz. Bu şekilde, 3 sırayı örüyorsunuz. 4. sırada ise, ( ön yüzde) sarı ipliğinizle tüm ilmekleri ters örgü yapıyorsunuz. (Buna örmeden yapılan yeşil ilmek de dahildir). 4. sırayı da bu şekilde örüyorsunuz. Modeliniz hazırdır.

Örgü örmenin mevsimi yoktur. Bazı hanımlar örgü örme teknikleri çalışmalarında yazdan hazırlık yapmaktadırlar. Bazı bayanlar da gerek çınar yaprağı örgü gerek kahve çekirdeği örgü örneklerini uygulayarak soğuk ve yağışlı günlere karşı tedbir almakta ve birbirinden güzel giysiler yapmaktadırlar. Örgü örmek görüldüğü üzere hem oldukça faydalı hem de kullanışlı bir uğraştır. Kimileri için hobi kimileri için ise, bir geçim kaynağıdır.

Çınar Yaprağı Örgü Çınar Yaprağı Örgü

Çınar Yaprağı Örgü Modeli Yapımı Çınar Yaprağı

örgüde çınar yaprağı modeli çınar yaprağı örgü modeli video

çınar yaprağı modelinin videolu anlatımı

 

Bir önceki yazımız olan Çatlak Kahve Örgü Yöntemi başlıklı makalemizde çatlak kahve örgü modeli, çatlak kahve örgü modeli videosu ve örgü çatlak kahve örneği hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir