Çin Tıbbında İç Organlarda Zehir Birikmesi

İç Organlardan Zehir Atma Yöntemleri
İç Organlardan Zehir Atma Yöntemleri

Merhaba arkadaşlar; sizlere bu sağlık yazımızda vücuttaki iç organların zehrinin atılmasıyla ilgili bilgiler aktaracağım. Vücut, kendini koruyan tam otomatik bir mekanizmadır. Savunma sistemleriyle hayranlık uyandıran vücut, iç organlardaki zehrin atılmasında da etkileyici bir çalışma sunabilmektedir. İlk önce dalaktan başlayarak sizlere vücudumuzda iç organların biriken zehri nasıl dışarı attığını anlatalım. Dalağında zehirli madde birikmiş bir kişide, yüzde beneklenmeler görünmektedir. Kilo vermekte zorlanılmaktadır. Ağız kokusu da oluşmaktadır. Peki ya dalaktaki zehirli maddelerin boşaltılması için neler yapılmalıdır? Bu tür bir kişinin mutlaka ekşi türde yemekler tüketmesinde fayda olacaktır. Dalakta zehirli maddeler birikmiş bir kişi, yemek sonrasında mutlaka yürüyüş yapmalıdır.

Devam ettiğimizde bu kişi aynı zamanda aftimuni bitkisi kaynatarak içmelidir. Ayak tabanında dalağın olduğu bölgeye, yemekten sonra en az üç dakika kadar baskı uygulanmalıdır. Dalak noktası resimli anlatımlarda da verilmiştir. O kısımdan bakabilirsiniz. Karaciğerimizde zehir biriktiğini ise, tırnak üzerindeki çıkıntılı türdeki çizgiler bize söylemektedir. Yine tırnak üzerindeki çukurlar da aynı şeyi ifade ediyor olacaktır. Karaciğerinde zehir birikmiş bir kişi kolay depresyona girebilmektedir. Yine belirtiler arasında iki yanakta ve kişinin göbeğinde belirtiler oluşmaktadır.  Karaciğeri zehirli maddelerden arındırmak için; limon suyu ve portakal bolca şekilde tüketilmelidir. Yine sülfür içermekte olan gıdalardan sarımsak, soğan ve brokoli de tüketilmelidir. Kişinin ağlaması da toksinlerin vücuttan atılmasında etkili olmaktadır. Yine ayakta gösterilen bölgeye basınç uygulandığında, karaciğerdeki zehirli maddelerden kurtulmak mümkündür.

Karaciğerle ilgili resim de yine resimli galeride sizlere sunulmuştur. Önemli zehir oluşma bölgelerinden biri de kalptir. Kalbimizde zehirli madde birikmesi halinde, kişide dilde ülser oluşmaktadır. Dilaltında ise kabarcıklar oluşmaktadır. Aynı şekilde bu kişi de mutlaka kalp rahatsızlığı görülmektedir. Kalpteki zehri boşaltmak için yapılması gereken, nilüfer tohumlu acılı türdeki yiyeceklerden tüketmeye özen gösterilmelidir. Yine etkili yöntemlerden biri, elleri yumruk yaparak yüzük parmağı ve küçük olan parmağın tırnakların değdiği yere basınç uygulaması olacaktır. Akciğerde oluşacak zehirli madde durumundaysa, cildimiz pas rengine bürünmektedir. Çin tıbbına göre akciğer ve bağırsak özel bir sistem olarak düşünülmektedir. Bu tür bir kişide kabızlık görülmektedir. Aynı kişide bir de sinir bozuklukları görülmektedir. Akciğerde oluşacak zehirlenmenin temizlenmesi içinse, zencefil, meyankökü, turp gibi gıdalar tüketilmelidir. Sabahleyin 7 ile 9 saatleri arasında mutlaka temiz hava alınmalıdır. Terlemek de bu tür bir durum için yararlı olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı