Çimen Örgü Modeli Bebek Yeleği Yapımı

Çimen Örgü Modeli Bebek Yeleği
Çimen Örgü Modeli Bebek Yeleği

1,5-2 yaş bebekler için uygun videolu çimen bebek örgü modeli yapılışı ile birlikteyiz. Sizlere daha önce de birçok bebek yeleği örnekleri paylaşmıştım. Bu güzel çimen modelini de yeni bebek modelleri arasına katabilirsiniz.

Çimen Örgü Modeli Bebek Yeleği İçin Malzemeler

  • 2 adet kartopu bebe örgü ipi
  • 3,5 numara normal veya misinalı şiş

Kartopu bebe örgü iplerini hobium.com’dan uygun bir fiyata temin edebilirsiniz. Yine aynı şekilde misinalı şişiniz de yoksa aynı yerden satın alabilirsiniz.

Çimen Örgü Örneği Bebek Yeleği Nasıl Yapılır?

Çimen bebek örgü örneği yapımına yaka kısmından başlıyoruz. Bunun için 72 ilmek atarak örgümüze kuruyoruz. Önde ve arkada düz örerek üçüncü sırada ilk iliği açacak şekilde 5 sıra haroşa örüyoruz. Bu işlemden sonra roba kısmının örülmesine geçiyoruz. Robada burgu işlemini uyguluyoruz. Bu aşamada 4 yaptığımız ilmekler burgu olacak. Bir düz sırada artırma bir düz sırada da burma işlemini yapıyoruz. Saydığımızda 9 sıra burgu olacak şekilde sıraları oluşturuyoruz. Daha sonra önde ve arkada 3 sıra haroşa örerek kolları kesip robamızı tamamlıyoruz.

Çimen Bebek Yeleği Örgü Modeli
Çimen Bebek Yeleği Örgü Modeli

Ön sırada 1 sıra düz arka sırada ise 1 sıra ters örerek modelin örülmesine geçiyoruz. Baştaki ve sondaki haroşalar hariç çimen örgü modeli 4 ve 4’ün katlarından oluşuyor. Modelin örülmesi diğer kolay anlatımlı bebek yeleklerine nazaran biraz zor ama videodan dikkatlice izleyip biraz pratik yaptıktan sonra eliniz alışacaktır. Bu çimen örneğini alta doğru 16 sıra uygulamamız gerekiyor.

Unutmadan söyleyeyim ilikleri 14 sırada bir kenardaki 6 sıra haroşa kısmından örerek açıyoruz. Örneğimizi 16 sıra ördükten sonra 5 sıra haroşa örerek bebek yeleği modelimizi tamamlamış oluyoruz. Tamamlanmış yeleğimizin eni yaklaşık 30-31 cm, boyu 37 cm ve kol etek ucu arası da 24 cm’dir.

Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı