Cilt Maske Önerileri

Cilt Maske Önerileri
Cilt Maske Önerileri

Her bayan gibi sizde bakımlı olmayı hak ediyorsunuz. Kadının baş özelliklerinden olan bakımlı olmak, kesinlikle önemsenmesi gereken konularında da başında geliyor. Cilt bakımı ise siz değerli hanımlara bu yazımda cilt maskesi önerilerine yer vereceğim.

Fakat etkili bir cilt bakımı için bazı şeyler şart. Cilt yapısını tanıma, herhangi bir cilt sorununa sahip olup olmadığımız gibi bazı bilgiler diyebilirim. Bunları belirleyerek cilt maskeleri önerilerini seçmek bize kesinlikle kolaylık sağlayacak diyebilirim.

En önemlisi ise doğru türde cilt bakımı önerileri sayesinde cilde doğru bir cilt bakımı sağlayabilecek olmanızdır. Ergenlik sürecinden itibaren yüzde oluşan siyah noktalar ya da akneler ve ya sivilceler gibi birçok sorun vücutta baş gösterebiliyor.

Bu sorunlar ise yaşın ilerlemesi ya da cilt hastalıklarından kaynaklanabiliyor. Öncelikle yüz bakımına geçmeden önce cilt lekeleri problemlerini ele almak gerek. Bunu aşmak için iki yemek kaşığı kadar yoğurdun içine bir çay kaşığı kadar limon suyu aynı zamanda bir yemek kaşığı balı karıştırıp yoğun bir krem şeklinde kıvam elde edelim.

Bunu ciltte leke olan yerlere sürelim. En az 15 ve ya 20 dakika gibi bir süre bekleyelim. Ilık su ile yıkayarak cildi bu şekilde cilt lekelerinden arındırmış olalım. Devamında ise nemlendirici bir yüz bakım maskesi vermek istiyorum. Bunu yapmak için bir yemek kaşığı süt, yumurta sarısını çukur tarzı bir kapta karıştırınız.

Elde edilecek karışım yüze sürülüp 15 dakika kadar bekleyin. Bunu temizlemek için ise bir mendil kullanıp yüzü temizleyiniz. Ilık bir su sonrasında soğuk suyla yıkayınız. Cildin canlanmasını sağlayacak bu işlemi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı