Çilekli Yıldız Banyo Lifi Modeli

Çilekli Yıldız Lif Modeli Yapımı
Çilekli Yıldız Lif Modeli Yapımı

Meyvelerden yola çıkılarak örülen öyle çok yeni lif modelleri var ki, bunlardan biri de çilek modelleridir. Size ilk bakışta belki de çileğe benzetemeyeceğiniz farklı bir çilekli yıldız banyo lif yapımı aktaracağım. Zannedersem yıldız şeklinde bir tasarımı olması ilk izleniminde çileğe benzetilmemesine neden oluyor.

Dilimler şeklinde örülüp sonradan birleştirilen bir banyo lifi örneği olduğunu önceden belirtmek isterim. Çilekli yıldız lif yapımında 7 numara tığ ile çeşitli renklerde lif ipleri kullanılmıştır. Aynı kurdeleli çilekli lif modeli ve çilekli örgü lif modeli gibi bu da güzel bir banyo lif örneğidir.

Çilekli Yıldız Lif Modeli Yapımı

Daha önceden de bahsettiğim gibi yıldız çilekli lif modeli dilimlerden oluşmuştur. Toplamda 6 dilim ayrı ayrı örülerek sonradan birleştirilmişlerdir. Her bir dilim bir baklava dilimi şeklini alacak şekilde örülmüştür. Fıstıklar üçgen şeklinde yapılmış olup dilimlerin oluşmasında artırma ve eksiltme işlemleri uygulanmıştır. Beyaz, yeşil, siyah ve pembe renkleri kullanılmıştır.

Anlatımlı Çilekli Yıldız Sabunluk Lif
Anlatımlı Çilekli Yıldız Sabunluk Lif

Tüm çilek dilimleri örüldükten sonra beyazlı taraflarının uç kısımlarından başlanarak birleştirilmeye başlanmıştır. Birleştirme tekli fıstıklarla sağlanmış olup aynı zamanda dilimlerin dışta kalan kenarlarına da uygulanmıştır.

Son olarak yeşil iple lifin orta kısmına yine fıstıklarla yaprak görünümünde bir motif yapılarak dikilmiştir.

Anlatımlı Çilekli Yıldız Sabunluk Lif Videosu

Yıldız şeklindeki çilekli lif örneği yapılışının tüm ayrıntılarına aşağıdaki videosundan ulaşabilirsiniz. İstediğiniz renklerde örüp aynı güzellikte sonuçlar elde edebilirsiniz. Videosunda banyo lifi örneğini anlatımı sesli olarak yapılmış olup öğrenmenizde kolaylık sağlayacaktır.

Kaynak: https://youtu.be/Jj6x5nfFMFo (ÖRGÜ GÜNLÜĞÜM)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı