Çilek Tarlası Lif / Bebek Battaniyesi Modeli

Çilek tarlası lif modeli
Çilek tarlası lif modeli

Size daha önceden yabancı bir video ile anlatımını sunduğumuz çilek örgü modelinin şimdi de yerli yapılışını sunuyoruz. Sibel Hanım’ın anlatımı ile bu 3 boyutlu çilek figürlü örneğin yapılışını sanırım daha iyi anlamış olacağız. Kendisi bu modeli bir lif modeli ya da bebek battaniyesi modeli olarak uyarlamış.

Örneğin her iki tarafı da kullanılabilir özellikte ve kare şeklinde çalışılmıştır. Özellikle bir banyo lifi olarak çocuklar için örülmesi düşünülebilir. Bunun yanında model biraz daha genişletilip bir bebek battaniyesi olarak da örülebilir. Yapımı için 2 renk kullanılmış olup çilek tarlası lif örneği 7 numara tığla örülmüştür.

Tığ İşi Çilek Tarlası Lif Modeli Nasıl Örülür?

Çilek lif modeli zincir ve üzerine çalışılan tırabzanlı kutucuklar üzerine kuruluyor. Çilek modeli toplamda 5 sırada çıkarılmaktadır. Sonra bu işlemlerin tekrarı sonucunda bir çilek tarlası kare lif modeli haline getiriliyor.

Çilek tarlası bebek battaniyesi modeli
Çilek tarlası bebek battaniyesi modeli

Kurulumuna 80 zincir çekilerek başlanmıştır. Üzerinde de bir zincir atlanarak ikili tırabzanlardan oluşan kutucuklu bir sıra geçilmiştir. Bu kutucuklarında üzerine çilekler çalışılmıştır. İlk önce çileklerin gövdeleri oluşturulmuştur. Oluşturulurken de aynı kutucuk içine araya 1 zincir çekilerek üçlü dolgulu fıstıklar yapılmıştır.

Bir üst sıraya geçildiğinde ise bu çileklerin üzerine yeşil yaprakları çalışılmıştır. Bunlar da bir alt sıradaki üç fıstık arasına girilerek elde edilen 3 açık fıstığın birlikte kapatılması ile örülmüşlerdir.

Kaynak: https://youtu.be/H6pFY5-53jI (Sibelle Örgü)

Çilek tarlası örgü modeli ile ilgili başka bir videolu anlatım da aşağıdaki gibidir:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı