Çikolatalı Dondurma Şöleni

nutelladan dondurma
nutelladan dondurma

Nutella ile dondurma yapımı oldukça kolay ve zevklidir. Bu dondurma daha yapım aşamasında iştah açmaktadır. Dondurma yapımı için öncelikle 1 kavanoz Nutella, 1 büyük kutu süt, boş bir bardak ve saplı dondurma kaplarına ihtiyacımız olacaktır. Öncelikle Nutellayı açıyoruz. Dolu bir kaşık Nutella alıp, boş bardağın içine döküyoruz. Daha sonra bardağın içine sütümüzü boşaltıyoruz. Karıştırmaya başlıyoruz.

Nutellanın üzerine eklediğimiz sütü karıştırma işlemi biraz zor olabilir. Nutellanın iyice erimesi gerekmektedir. Karışımımız neredeyse hazır duruma gelecektir. Gerek gördüğümüz takdirde biraz daha süt ilave edebiliriz. Karıştırıp, erittiğimiz Nutellayı saplı kalıbımızın içine dikkatlice döküyoruz. Bu işlemi her bir kalıp için tekrarlıyoruz. Biraz yorulsak da ortaya çıkan sonucun mükemmel olacağına garanti verebiliriz. Kalıplara yerleştirme işlemi bittikten sonra kalıbın sap kısmını da yerleştiriyoruz. Hazırlamış olduğumuz Nutellalı süt karışımını kalıpların içinde bir süre dondurucuda bekletiyoruz. Bekleme süresi en az 2 saat olursa, çok daha başarılı bir sonuç ortaya çıkabilir.

Dondurucudan çıkarttığımız kalıpları birkaç dakika dışarıda bekletmekte fayda vardır.  Böylece dondurmayı kalıbın içinden daha rahat çıkarabiliriz. Gördüğünüz gibi Nutellalı dondurma yapmak oldukça basittir. Bu dondurmayı çocuklarınızla birlikte de yapabilir ve onların size yardımcı olmasını sağlayarak el yeteneklerini geliştirmelerine fırsat verebilirsiniz. Nutellalı dondurma dışarıda satılan çoğu donmuş üründen çok daha faydalıdır çünkü içinde zararlı yağlar ve aşırı şeker yüklemesi olmayacaktır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı