Çiçekten Mumluk Nasıl Yapılır?

Harika ve özel projeleri sunduğumuz sitemizde, sizler de çok eğlenceli ve hoş zaman geçirebilirsiniz. Özellikle basit ürünler ile yaptığımız, inanılmaz ve etkileyici sonuçları alacağınız çok farklı projeleri sitede bulmanız mümkün. Bu bakımdan dekoratif ürünler, özel kıyafetler ve harika takılar artık elinizin altında bulunuyor. Sizler için sitemizde bu kez çiçekten mumluk yapımı ile ilgili bilgiler paylaşmaktayız. Bu özel, inanılmaz ve güzel uygulama gerçekten ilginizi çekecek ve hoş bir ürün elde edeceksiniz. Bu tarz yaratıcı ürünleri sizler de deneyebilir, fazla zaman almadan, en eşsiz şekilde evleriniz için yaratabilirsiniz.

Bu işlem için yapay büyük bir çiçeğe ihtiyacımız olacak.  Karga burun, bir parça tel,  şamdan mumu, biraz su ve toz alçı gerekecek.

çicekten mumluk

Oldukça zevkli bir uygulama olacak olan bu işlem, sizlerin de yapmaktan keyif alacağı ve aynı zamanda inanılmaz güzel bir mumluk olarak karşınıza çıkacak. çiçekten mumluk yapımı sizlerin de keyif alarak yapacağınız ve kullanacağınız pratik bir proje.

çicekten mumluk resimli anlatım

Öncelikle tutkalınızı hazırlayın. Uygun kıvama geldiğinde hazır çiçeğinizi baş aşağı bir şekilde her yerine tutkal gelecek bir şekilde alçı ile sıvanmasını sağlayın.

çicekten mumluk nasıl yapılır

Orta kısmına mumluğunuzu koyacak şekilde bir yapılanma yapın. Eliniz ile tüm yaprakları uygun şekilde aralayarak, özel bir dekoratif görünüm elde edeceğiniz şekilde ayarlayın.

çicekten mumluk yapımı

Ve işte inanılmaz şık, özel ve farklı çiçekten mumluk yapımı bitti. Harika görünüyor değil mi? Bu tamamen sizlerin ellerinden çıkan, oldukça kolay ve şık bir ürün olacak. Bu şekilde sizler de özel ve romantik ortamlarınız için ideal bir aksesuar olacaktır.

Bu hoş görseli dilerseniz boya ile renklendirebilir, farklı alanlar için uygun bir şekle sokabilirsiniz. Ayrıca bu tarz çalışmaları çok daha farklı şekillerde yapabilir, daha özel dekorasyon parçaları, küllükler, çerçeveler ya da özel takı kutuları oluşturabilirsiniz. Sizlere sunulan bu tarz projeler, aynı zamanda yeni fikirlerinize de etki edecek, geliştireceğiniz tarzda ayarlanmıştır. Bu tamamen sizlerin işe bakışınız ve yaratıcılığınız ile alakalı bir durumdur. Bu neden ile her bir proje çok farklı projelere dönüşebilir.

Bir önceki yazımız olan Bahçelerimiz İçin Uğur Böceği Yapalım başlıklı makalemizde bahçeniz için uğur böceği aksesuarı, bahçeniz için uğur böceği yapımı ve resimlerle uğur böceği bahçe süsü yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir