Çiçekli Takım Lif Yapımı

Çiçekli Takım Lif Yapımı
Çiçekli Takım Lif Yapımı

Bu yazımda uzun lif, kare lif ve kese liften oluşan bir üçlü takımın yapılışını sizlere aktarmayı uygun buldum. Örgü Sevdası kanalının bir tasarımı olan bu güzel lif modellerini ayrı ayrı örüp de kullanabilirsiniz. Ya da üçünü birden örüp bir takım halinde çeyizlik olarak da düşünebilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğim gibi modelleri aynı olan 3 ayrı lifin yapılışları için 3 ayrı video paylaşacağım. Liflerin modeli çiçekli bir modeldir. Yapımı kolay ve zevklidir. Zaten aşağıda yayınlayacağım videolarını izlediğinizde bunları rahatlıkla yapabileceksiniz.

Çiçekli Kare Lif Modeli Yapımı
Çiçekli Kare Lif Modeli Yapımı

Çiçekli Kare Lif Modeli Yapımı

İlk videoda kare lif yapımı anlatılmıştır. Ortası köşegen, kareli, gözenekli ve diğer yerleri çiçek motifli bir modeldir. Üç farklı renk ve 5 numara tığ kullanılmıştır. Yapımına ortasındaki karelerin yapımı ile başlanmıştır. Ardından diğer renkte iple kare lif modelinin diğer kısımları aynı teknikle yapılmıştır. Kenarına örümcek ve fıstıklarla da bir bordür geçilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/grqvnUb2DiU

Anlatımlı Çiçekli Kareli Lif Videosu:

Çiçekli Uzun Lif Modeli Yapımı
Çiçekli Uzun Lif Modeli Yapımı

Çiçekli Uzun Lif Modeli Yapımı

İkinci videoda ise aynı modelin uzun olanının yapımına yer verilmiştir. Uzun lif modelinin uç kısımları halkalı yapılmıştır. Uzun olanında karesine göre farklı renk tonları kullanılmıştır. İki tane plastik halka ve 5 numara tığ kullanılarak örülmüştür. Bu life de karede olduğu gibi ortadaki karelerin birbirlerine eklenmesi ile başlanmış ve sonrasında diğer kısımları eklenmiştir. Kenar bordürü ve halkaların eklenmesi ile yapımı son bulmuştur.

Kaynak: https://youtu.be/IB4PHVN9bFM

Anlatımlı Çiçekli Uzun Lif Videosu

Çiçekli Kare Lif Modeli Yapımı
Çiçekli Kare Lif Modeli Yapımı

Çiçekli Kese Lif Modeli Yapımı

Üçüncü videoda artık takım lifin son modeli olan çiçekli kese lif modelinin yapımı bizlere aktarılmıştır. Diğer iki model de olduğu gibi bununda yapımına ortasındaki karelerden başlanmıştır. Diğer kısımları karelerin etrafında gelişmiştir. Kese lifin bağ kısmı da yapılarak modelin anlatımı sonlandırılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/IoC2c-aKObw

Anlatımlı Kese Lif Videosu

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı