Çiçekli Sıralı Tığ Oyası Yapımı

Çiçekli Sıralı Tığ Oyası Modeli
Çiçekli Sıralı Tığ Oyası Modeli

Peşi sıra sıralanmış çiçeklerden oluşan ve birçok tığ tekniğini içinde barındıran yeni model sıralı tığ oyası sizleri bekliyor. İki farklı rengin kullanıldığı bu harika modelin yapılışı biraz karışık gibi dursa da videosunu izlediğinizde zorlanmayacağınızı göreceksiniz. Krem ve kırmızı renkleri ahenkle dans ettiği bu tığ oyası mutlaka beğeninizi kazanacaktır.

Çiçekli sıralı tığ oyası tam olarak 4 sıradan oluşmaktadır. İlk sıra örümcekle başlanmış, tırabzanlı ve sık iğneli çubuk motiflerden ibarettir. İkinci sırada krem rengindeki oya ipine geçilmiştir. Bu sırada da örümcekle başlanıp örümcekle bitirilen bir fıstık oya motifi çalışılmıştır.

Çiçekli Sıralı Tığ Oyası Yapımı
Çiçekli Sıralı Tığ Oyası Yapımı

Üçüncü sırada ise tekrar kırmızı renk ile fıstık oyasının üzerlerine yapılan sık iğneli yuvaların üzerine bir motif çalışılmıştır. Yuvadaki her bir sık iğneye girilerek tepesi pimpirikli tırabzanlardan oluşan çubuklar yapılmıştır. Bu sırada yazma kenarı boyunca bu şekilde örülmektedir.

Son 4. sırada ise bu çubuklu yaprakların üzerine krem rengindeki iple zincirlerle bir bordür geçilmiştir. Bu bordürler 5 zincir çekilip çubuklar arasına kapatılarak kenar boyunca işlenmiştir.

Tün bu sıralar sonucunda ortaya güzel mi güzel çiçek motifli sıralı tığ oyası modeli ortaya çıkarılmıştır. Aşağıdaki videosundan anlatımlı yapılışına göz atabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/lL938iAgPPE

Anlatımlı Çiçekli Sıralı Tığ Oyası Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı