Çiçekli Kese Lif Yapımı

Çiçekli Kese Lif Yapımı
Çiçekli Kese Lif Yapımı

Farklı lif modelleri içerisinde yer alan çiçekli kese lif yapımının anlatıldığı yeni bir video paylaşacağım. Dilimli bir pastayı andıran bu lif örneği üzerinde barındırdığı çiçekler ile kısa zamanda herkesin beğenisini kazanacaktır. Çiçekler dışarıda yapılıp tamamlandıktan sonra lifi süslemek amacıyla sonradan lif üzerine eklenmişlerdir.

Çiçekli kese lif modeline göbek kısmından başlanmıştır. Başlangıç için 8 zincirli bir yuva oluşturulmuştur. Bu yuva içine aralarında 2 zincir olmak kaydıyla 6 tane üçlü fıstık yapılmıştır. Böylelikle göbek meydana getirilmiştir.

Dilimleri oluşturmak için ise göbek için örülen 6 üçlü fıstıkların her birinin üzerine artırma yaparak yine üçlü fıstıklar örülmüştür. Her turda üçlü fıstık sayılarını artırmak sureti ile 10 sıra örerek çiçekli kese lif örneği gövdesi tamamlanmıştır. Ardından ağız kısmının yapılışına geçilmiş ve bunun için de bir dilimde bir sıra fazla artırma yapılmıştır. Bu kese lifi olacağı için bu dilimli parçadan bir tane daha örülmüştür.

Çiçekli Kese Lif Modeli
Çiçekli Kese Lif Modeli

Ters kısımları içe gelecek şekilde bu iki dilimli parça üst üste konulmuş kenarlarından birleştirilmiştir. Birleşim için de farklı renkle bir üçlü fıstık ve tepesine 4’er zincirli iki kirpikten oluşan motifli bir bordür çalışılmıştır. Bu fıstıklı ve kirpikli motifler arasında geçiş için ise orta boy örümcekler yapılmıştır. Ağız kısmında bu bir kese lif olacağı için açık bırakmak adına sadece kenarları aynı motifle geçilmiştir.

Son olarak kese lifi süslemek için ortasına yerleştirilecek çiçekler yapılmıştır. Bu çiçekler için ilk önce 80 tane zincir çekilmiş ve bu zincirler içerisine sık iğne yapılmıştır. Sık iğnelerin üzerine de 3 sık iğne atlayıp dördüncüye batarak 3 zincirli yuvalar oluşturulmuştur. Sonraki sırada her yuva içine 5 tane ikili tırabzan yapılmıştır. Sonrasında şerit halindeki bu parça sarılmak sureti ile çiçek formu verilmiştir. Ortasına incilerle birlikte lif ortasına dikilmiştir.

Çiçekli Keseli Lif Modeli Yapımını Anlatan Video:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı