Çiçekli Kare Lif Modeli Yapımı

Çiçekli Kare Lif Örneği
Çiçekli Kare Lif Örneği

Kutu tekniği ile başlanan sonrasında yıldız tekniği ile devam edilen çiçek motifli kare lif yapımının anlatımını sunacağız. Ortasından kare başlanmış ve sonrasında karenin her bir kenarına yine kareler çalışılarak çapraz bir lif şekli elde edilmiştir.

6 numara tığ ile beyaz, pembe ve yeşil olmak üzere 3 farklı renkte lif ipi kullanılarak örülmüştür. Boyut olarak da ideal bir büyüklüğe sahiptir.

İki renkli çiçek motifleri lif örülürken içerden ip yürütülerek yapılmıştır. Bu çiçekler her bir karede üçer tane olmak üzere tasarlanmıştır.

Çiçekli Kare Lif Modeli
Çiçekli Kare Lif Modeli

Çiçek Motifli Kare Lif Modeli Nasıl Örülür?

Lif örneğinin yapımına pembe lif ipi kullanılarak kutu tekniği ile ortasından başlanır. Boy ve ende 3 fıstık olacak şekilde bir kare parça örülür. Sonra üzerine beyaz iple yine kutu tekniği ile bir sıra daha geçilir. Sonra tekrar pembeden bir sıra daha geçilip ende ve boyda 7 fıstığa çıkılır.

Daha sonra beyaz iple bu karenin kenarlarının üzerine yıldız tekniği ile 4 tane kare parça uzatılır. Uzatılırken de her karenin ortasına pembe ve yeşil iple 3 tane çiçek motifi de çalışılır.

Son iki sıra sırası pembe ve beyaz iple birer sıra kutucuk tekniği ile çalışılarak lif genel itibari ile tamamlanır. Sonra yine pembe ile lif ipi ile tepesi pimpirikli tekli fıstıklardan kenar oyası yapılır.

Kaynak: https://youtu.be/DSOvygtIBfw (ÖRGÜ GÜNLÜĞÜM)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı