Çiçek Şekilli Yılbaşı Süsü Nasıl Yapılır?

çiçek şekilli yılbaşı süsü
çiçek şekilli yılbaşı süsü

Elimizdeki malzemelerle çok farklı dekoratif bir yılbaşı süslemesi yapabileceğimizi gösteren harika bir çalışmayı bugün sizlerle paylaşıyorum hanımlar. Gerçi yılbaşı geçti ama ileriki yılbaşı kutlamalarınızda hatta yılbaşı haricindeki özel gün kutlamalarınız yada düzenlediğiniz partilerinizde de bu süsleme ile mekanınızda farklılıklar oluşturabilirsiniz. Bu güzel bir o kadar da kolay çiçek şekilli yılbaşı süsünü hazırlamak hem bize ayrı bir el becerisi kazandırmış olacak hem de elimizdeki malzemeleri nasıl efektif kullanabileceğimizi bize bir kez daha öğretecektir.

Evet yapım aşamasına başlayalım. İlk önce malzemeler. Malzemelerimizi temin etmek oldukça kolay. Evimizde kullandığımız belki de kullanmayıp atıl durumda bulunan malzemeleri kullanacağız. Bükülebilir elektrik teli, tel kesme makası (yan keski de olur), sıcak tutkal tabancası, büyük düğmeler, eski elbise takıları, kemerler (bu kendin yap projesinde kırık kemer, gümüş ve turkuaz parça kullanılmış) ve kurdelalar. Hepsi bu kadar. Umarım bu malzemelerle harika bir çiçek şekilli yılbaşı süsü ortaya çıkaracaksınız.

Hazırlayacağımız çiçek süsünün yaprakları için elektrik tellerinden 10 – 13 cm lik parçaları kesme makasımızla yada yan keskimizle güzelce keselim. Yaprak sayısını isteğinize göre ayarlayabilirsiniz. Bu projede 8 adet yaprak kullanılmış.

çiçek şekilli süs
dekoratif çiçek süslemeler

Sonrasında gerçek çiçeklerdeki yaprakların şekillerini düşünerek telleri resimde görüldüğü gibi bu formda bükelim.

yılbaşı süslemeleri

Çiçeğimizin göbeği için güzel bir düğme, elbise broşu yada elbise takısı seçelim. Büktüğümüz tel yaprakları broşun arkasına şekildeki gibi sıcak tutkal tabancası ile yapıştırıp, tutkal soğuyup sertleşene kadar bekletelim.

Çiçek şekildeki dekoratif süslemeler

Diğer yapraklarımızı da broşun arkasına ekleyelim. Yaprakları güzelce tutturabilmek için tutkalı cömertçe harcayabilirsiniz. Elinizi korkak alıştırmayın. Yavaş yavaş çiçek şekilli yılbaşı süsü projemiz şekillenmeye başladı galiba.

Çiçek süsü yapımı

Çiçeğimiz artık hazır durumda. Şimdi de kurdelamızı kesip bir yaprağımıza güzel görünecek şekilde bağlayalım. Ta ta harika bir yılbaşı süsü oldu dimi 🙂

Çiçek süsü nasıl yapılır

Artık çiçek süsümüzü yılbaşı ağacımıza yada dekoratif amaçlı başka bir alana asabiliriz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı