Çiçek Motifli Tığ İşi Bayan Bluz

tığ işi bayan bluz
tığ işi bayan bluz

Şıklığınızı arttırabileceğiniz harika ve inanılmaz ürünleri hep birlikte yapmaya devam ediyoruz. Bu farklı projeler ile sizler şık ve güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Özellikleri itibari ile tığ işi motifli bayan bluz harika sonuçları alabileceğiniz şık bir tasarım olarak karşımıza çıkıyor. Bu şekilde hem basit, hem zevkli ve şık bir kendin yap projesini de sizlere aktarmış olacağız. El emeğiniz ile oluşturacağınız bu paha biçilemez model, en seçkin markaların ürünlerden çok daha özel bir yere sahip olacaktır. Gören herkesin beğeneceği bu hoş model için hemen yapım açıklamalarına geçelim.

Öncelikle ip, tığ seçimi yapalım. İçi renkli olacak motifleri uygun olan koyu ya da açık özel bir renk ile ekleme yapacaksınız. Bu şekilde tığ işi motifli bayan bluz modelimizin detaylı ve resimli anlatımlarına geçebiliriz. Sizler de çok farklı bir şekilde uygulanan bu modeli heyecan ile yapacak, nasıl yaptığınızı kesinlikle anlamayacaksınız.

çiçek motifli tığ işi bayan bluz

Alize markasının Bella serisi ebruli ipleri bu harika bluz için kullanabilirsiniz. Başarılı bir şekilde uygulama yapacağınız bu model aynı zamanda çok da çabuk bitecektir.

çiçek motifli tığ işi

Yukarıda ki resimde size bir motif detayı oluşturduk. Hemen açıklamalara geçelim.

6 zincir çekerek bir yuvarlak yapalım. Üzerine 3 tane ikili dolgu çekelim ama son toplamada 3’lüyü birlikte alın. Bu şekilde aralarda 3 zincir, 10 zincir daha, 3. Zincirin telesine batın, 3 zincir daha örün ve yeniden 3’lü dolguyu yapın. 6 tane yaprak olan kadar devam edin.

3. sıra için çiçeğin dış yapraklarına geçiş var. Şimdi 10 adet çektiğimiz içine gelin. İkili tırabzan ile 3 tane tırabzan yapın. 1 zincir çekin, 3 tane ikili tırabzan aynı şekilde 6 tırabzan öbeği oluşuncaya kadar devam edin. Alt kısımda ki yaprakların üstünde olayı bitirip, diğer yaprak için devam edin.

Bu şekilde yapmaya devam edeceğiniz tığ işi motifli bayan bluz modelimizde, yeterince motif oluştuktan sonra, ekleme aşamasına geçebilirsiniz. Biz burada siyah ip ile eklenmiş bir modeli sizlere gösteriyoruz. Size zevkinize göre bu uygulamayı çok daha farklı şekillerde, farklı ürünleri yapmak için kullanabilirsiniz.

tığ işi bayan bluz

Nasıl da muhteşem değil mi? Bir değer modelimiz de aşağıda ki gibi.

çiçek motifli bayan bluz

Bu da düz renk ile yapılmış bir model. Resme bakarak eklemeleri de kendinize göre uyarlayabilirsiniz. İyi günlerde giymeniz dileği ile.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. kol kısmının açılımı olsa daha iyi olurdu düşüncesindeyim açık görünümlü bir fotoğrafı kol kısmı tam anlaşılmıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı