Çiçek Motifli Şal Yapımı

Çiçek Motifli Şal Modeli
Çiçek Motifli Şal Modeli

Dantel, havlu ucu, pike yapımında da tercih edebileceğiniz bir şal modeli yapımından bahsedeceğiz. Çıtı pıtı bir görünümü olan bu çiçek motifli şal modeli oldukça şık bir model. Hem örmesi zevkli hem de yapımı çok basit. Güzel ve kolay üçgen şal örmek isteyenler için biçilmiş kaftan.

Tek seferde yapılabilen bir tığ işi şal çalışmasıdır. Yonca çiçekli gelin şalı modeli kadar güzel bir görünümü var. Tek renkle örebileceğiniz bir model. Özellikle de beyaz ya da krem renkleri ile sade ama şık bir şal sahibi olursunuz.

Çiçek Motifli Şal Anlatımı
Çiçek Motifli Şal Anlatımı

Bu çiçekli şal modeli yapımında ince Angora tarzı ip kullanılmıştır. 1,5 mm tığ ile örülmüştür. Eli sıkı olanlar 2 mm’de kullanabilir. Anlatımı küçük bir parça üzerinden yapılmıştır.

Tığ İşi Çiçek Motifli Şal Modeli Çalışması

Uç kısmından tekli bir çiçek motifi ile başlanıyor. Sonraki sıralarda çiçek motiflerinde artırma yapılarak şalın genişlemesi sağlanıyor. Kenarında ise daima yarım çiçek motif çalışılıyor.

Çiçek Motifli Şal Örneği
Çiçek Motifli Şal Örneği

Örülecek beden ölçüsüne gelindiğinde bu sefer çiçek motiflerinde eksiltmeye gidiliyor. Diğer ucunda tek bir motif kalana kadar da eksiltmeye devam ediliyor.

Çiçek motifleri toplamda 6 tane 4 zincir ve 2 ikili tırabzan çekilerek elde ediliyor. Gayet basit değil mi? Sizler de bu kolay şal örneği çalışmasını daha iyi öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki videosunu izlemelisiniz.

Kaynak: https://youtu.be/ayykvaYWj14 (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı