Çiçek Boncuklu Yazma Yapımı

çiçekli boncuklu yazmanın yapılışı
çiçekli boncuklu yazmanın yapılışı

Yazma işlemeleri seven bayanlar için yepyeni bir çalışmamız bulunuyor. Şimdi sizlere boncuklu yazma örneğini göstermek istiyoruz sevgili hanımlar. Boncukla uğraşmasını sevenler için, son derece elit bir çalışma olacağını düşünüyorum. Çiçekli boncuklu yazma, görünümü itibariyle de hanımların vazgeçilmezi olacak kalite bir çalışmadır. Bu kolay gelecek çiçekli boncuklu yazma için, dilerseniz hemen malzemeleri sayma aşamasına geçelim. Daha sonra vakit kaybetmeden sizlere özel olan, bu çalışmada hayat bulacak çiçekli boncuklu yazmanın yapılışına geçelim.

Çiçek Boncuklu Yazma Malzemeleri

Gerekli malzemeler arasında ilk başta yeşil boru boncuk bulundurmamız gerekecektir. Artı olarak beyaz boncuk, çiçek boncuk gerekmektedir. Yine ip ve iğne de, bu harika çiçekli boncuklu yazmanın gerekli malzemeleri arasında yer almaktadır. Kolay gelecek olan çiçek boncuklu yazma örneğini yaparak, siz de çevrenizdeki hanımları meraklandırabilirsiniz. Her bayana güzel gelecek olan modelimiz için hemen yapım aşamasına geçelim derim.

Çiçek Boncuklu Yazma Yapılışı

Çiçek boncuklu yazmanın yapışlında ilk olarak yapılması gereken, yazmamızın kenar kısmını tığ kullanarak işlemek olacaktır. Daha sonra ise hemen boru boncuğumuzu, beyaz boncuğu ve çiçek boncuğumuzu sırayla geçirmeye başlayacağız. İşlem adımlarında dilerseniz resimli anlatımdan da yararlanabilirsiniz. Resimli anlatımda fazla resim yer almadığından yazı olarak anlatımdan da ilerleyebilirsiniz. Devamında tekrar beyaz olan boncuğu geçireceğiz. Sonrasında ise çiçek boncuğumuzun içinden geçirerek, delik kısmından iğneyi çıkartacağız. Bu işlemin ardından ise beyaz olan boncuk ve boru boncuk, yaprak yazma kenarından beşinci sıraya doğru işlenecektir.

Çiçek boncuklu yazma modeline devam ettiğimizde, yapılan işlemi aynı şekilde yazma kenarı bitinceye kadar işlemeyi sürdüreceğiz. Değerli bayanlar, boncuklu yazma örneğimiz, eliniz alıştığında daha zevkli geleceğine emin olduğumuz bir modeldir. Bu örneği çevrenizdeki bayanlara öğretmek amaçlı da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Böylelikle el becerisi tam gelişmemiş olan, fakat istekli şekilde bu işleri yapmak isteyecek bayanlara da iyi geleceğini düşündüğümüz bir örnek olacaktır. Yazma kenarı seven hanımların, bu kolay aşamalara sahip çiçek boncuklu yazmayı yapmalarını tavsiye ediyoruz. Böylelikle sizin de el beceriniz tam anlamıyla gelişecek, daha sonraki aşamada yer alan yazma kenarlarını kolayca yapabileceksiniz. Herkese şimdiden kolay gelsin.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı