Çiçek Bahçesi Örgü Modeli Yapımı

Çiçek Bahçesi Örgü Modeli Yapımı
Çiçek Bahçesi Örgü Modeli Yapımı

Kabarık üç boyutlu bir görünüme sahip çiçek bahçesi örgü modeli anlatımının yapıldığı örgü videosunu paylaşıyorum. Kabarık çiçeklerden oluşan bu yeni örgü örneği ile güzel bebek yelekleri, bebek hırkaları ve bebek battaniyeleri yapmaya şimdiden hazırlıklı olun. Yapımı kolay ve aynı zamanda zevk alarak öreceğiniz örgü modellerinden biri olacaktır.

Videolu anlatımında bebe yünü ve simli şal ipleri ile örülmüş çiçek bahçesi örgü modellerini inceleyebilirsiniz. Buna göre bu modeli hangi projede hangi iple örebileceğinizi önceden görmüş olursunuz. Özellikle simli şal ipleri gibi ince iplerle de bu örgü modelini gelin şalı örmede de kullanabilirsiniz.

Çiçek Bahçesi Örgü Modeli
Çiçek Bahçesi Örgü Modeli

Yeni bir örgü modeli olan çiçek bahçesi örgü modeli 8 ilmek ve katlarından oluşmaktadır. Modelin ortaya çıkması için de 4 sıra gereklidir.

İlk sıra bütünüyle ters örülmektedir. İkinci sırasında arka yüze geçilir ve bütün ilmekler 1 dola 1 düz ör şeklinde örülür. Üçüncü sırada (ön yüz) dolanan ilmekler örmeden bırakılır diğer ilmekler düz örülür. Böylece ilmekler uzatılmış olur. Dördüncü sırada (arka yüz) ip öne alınıp tığ yardımı ile 7 ilmek toplanır. Tığla ip 7 ilmeğin içinden geçirilerek ilmekler toplanır. Çekilen ilmek tığdan çıkarılıp şişe takılır. Devamında gelen ilmeğin yönü değiştirilerek 1 ilmekten 7 ilmek çıkarılır. Bu sırada bu şekilde tekrarlanır.

Çiçek Bahçesi Örgü Modeli Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı