Çiçek Açan Kotlar Yapıyoruz

çiçek açan kot desenleri
çiçek açan kotlar yapıyoruz 9

Özellikle spor giyim tercih edenlerin en sevdiği jean kumaşlar ile harika şeyler yapabiliyoruz. Sizler ile bu sefer harika bir kot desen çalışması yapacağız.

Eskiyen ya da modelinden sıkıldığınız kotlarınıza biraz daha hareket katacak olan bu basit ve kolay işlem sayesinde birçok kotunuzu renklendirebilir ve oldukça başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Özellikle farklı renkleri de tercih ederek kıyafet ve ayakkabılarınız ile kombinler yapmanız mümkün. Eski ya da yeni tüm kotlarınıza harika bir görünüm kazandırmak için hemen direktiflerimiz doğrultusunda işleme başlayabilirsiniz.

Not: Yapım işlemine başlamadan önce kotunuzun temiz ve ütülü olmasına dikkat ediniz. Bu şekilde modellerin oturması çok daha sağlıklı olacak, sorun yaşamayacaksınız.

Kotlarımız İçin Mükemmel Desenler

Çiçekli Kot Yapımı İçin Gerekli Olan Malzemeler

kotunuza çiçek deseni
  • Bir kot pantolon
  • Farklı ebatlarda şablon desen kağıtları, gipür ya da bardak altı, tepsi altları kullanılabilir.
  • Orta kalınlıkta bir resim fırçası
  • Yaldız kumaş boyası
  • Sprey hafif yapıştırıcı

Çiçekli Kot Yapılışı

1. Adım

kotlar çiçek açıyor

Öncelikle hafif ve daha sonra çıkartılabilen yapıştırıcımızı kağıtlarımızın bir yüzüne sürün. Eğer böyle bir malzemeniz yok ise sabitlemek için toplu iğnelerden destek alabilirsiniz.

2. Adım

çiçek açan kot

İstediğiniz şekli vermek için belir bir düzende kağıtlarınızı dizin. Farklı desenleri farklı şekillerde yapmak için canınızın istediği şekilde bu işlemi yapabilirsiniz.

3. Adım

kot desen yapma

Sabitlediğiniz kağıtların üzerinden yaldızlı boyanız ile yumuşak fırça darbeleri ile kotunuza yaldız boyayı uygulamaya başlayın. Kuruması için yaklaşık yarım saat bekleyiniz. Bu şekilde kumaş boyanızın dağılmasını da engellemiş olursunuz. Tam olarak kuruduğundan emin olun.

4. Adım

çiçek açan kot yapımı

Desen olan alanların boyandığından emin olun.

mükemmel kot desenleri

Ve işte harika desenli kotunuz giyime hazır. Farklı renkler ve farklı kumaşlar ile bu tip modeller yapabilirsiniz. Ayrıca eğer kağıt şablon bulamıyorsanız iri desenli bir parça gipür ile de bu işlemleri yapabilmeniz ve farklı taşlanmış kot havasını verebilirsiniz. Aşağıda ki kot desenleme işleminde ise sprey boya ve gipür kullanılmış.

Sizlere kot boyama ve desenlendirme çalışmalarına fikir verebilmesi amacı ile bu yapımı da kısmen size resimler ile paylaşmak istedik. Bu şekilde eski ya da beğenmediğiniz kotlarınızı farklı şekillerde değerlendirerek harika bir şekle sokabilirsiniz.

kota çiçek yapma
kotlar için çiçek desenleri
çiçek açan kot desenleri
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı