Çeyizlik Patik Modelleri

Çeyizlik Patik Model Örnekleri
Çeyizlik Patik Model Örnekleri

Patik denilince akla hemen soğuktan koruyan o şirin mini patikler geliyor. Patikler her zaman vazgeçilmezimiz oluyor ve çeyiz parçalarımız arasında en beğeni alanlar olarak da karşımıza çıkabiliyor. Geçmiş zamanlardan bugüne kadar gelmiş oldukça farklı patik modelleri bulunmaktadır. Bunların en güzellerini genel olarak çeyizlik patik örneklerinde görmek de mümkündür. Eski zamanlardan beri patiklerin kullanımlarının da yaygın olduğunu rahatlıkla belirtebiliriz. Bugün hala kış ayı gelince, ayaklarımızı sıcak tutması açısından patik örneklerini tercih ederiz. Patikler genellikle örgüden yapılma olur ve bütün bayanların ilgisini çeken modelleri bünyesinde barındırır. Kullanımları halen devam eden patikler, genç bayanlar için çeyizlik parçalarda vazgeçilmezlerdendir.

Günümüze kadar gelmeyi başarmış olan patik modelleri olduğu gibi, yeni oldukça da trend modellerde patik örneklerinde yer almaktadır. Yeni moda olan patik örneklerinden bazıları seveceğiniz patik türlerindedir. Patiklerde eski ve yeni örneklerin birleşmesi ile oluşan şahane örneklerden esinlenilmesi, kesinlikle yapılacak örnekler için size de ilham olacaktır. Daha çok şişle yapılan klasik türdeki patikler şu an hanımların gözdesi konumundadır. Eski zamanda ayrıca beş şişle yapılan bazı modeller hala günümüzde moda olabiliyor. Fakat zaman ilerledikçe hanımlar için daha farklı patik örnekleri ortaya çıkartılmaya devam ediyor. Son zamanlarda dikkat ederseniz, tığ işi örülen patiklere rağbet daha fazla olabiliyor.

Eskiye oranla artık bazı bayanlar şiş örgüsüyle örülen patikleri ikinci planda bırakmaktadır. Onun yerine patikleri farklı renklerde yapmaya özen göstermektedirler. Patiklerde ağırlıklı olarak, çiçek ve yaprak desenlerine yer verilmesi de patiklerin daha şık görünmesinde bir başka detay olabiliyor. Tığdan yapılma patikler ve şişle yapılan modeller kıyaslandığında, tığla yapılan örneklerin daha albenisi yüksek olduğunu itiraf etmek gerekir. Özellikle simli iplerle örülen yepyeni tığ işi patiklerde, ince iplikli olması ve pamuklu olması daha çok tutulmasında büyük etkendir diyebiliriz. Aslında bir bakıma son yılların modasına göz attığımızda, tığla yapılan babet türündeki patikler de son derece rağbet görmekte olan örneklerdendir. Tığdan yapılma patikler bayanların daha rahat örebildikleri türler olduğundan, günümüzde çoğu bayan tığla yapılan patiklere yönelmektedir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı