Çeyizlik Oda Takımı Modeli Yapılışı

Çeyizlik Oda Takımı Modeli Yapımı
Çeyizlik Oda Takımı Modeli Yapımı

Çeyizlik için hazırlık yapan hanımlar bu modeli kesinlikle kaçırmamalıdır. İnci boncuklarla büyük serum halkaların güzel bir kombini şeklinde örülen bu çeyizlik oda takımı büyük beğeni kazanacaktır. Kullanılan renklerin birbiri ile uyumları ve yuvarlak güzel motifleri ile bu dantel modeli çeyizlerinizin göz bebeği olacaktır.

Yapımında 21 numara tığ, sarı inci boncuklar, büyük serum halkalar ve krem ile 24 renk kodlu Altınbaşak iplik kullanılmıştır.

Her bir yuvarlak motif için ortada bir tane olacak diğerleri onu çevreleyecek şekilde 6 serum halka kullanılarak yapılmıştır. Halkalar sık iğne ile doldurularak birbirlerine eklenmiştir. Motiflerin ortasındaki 6 yapraklı çiçek ayrı olarak örülüp eklenmiştir. Dıştaki halkaların çevresi tırabzanlarla çevrilmiştir. İğne iplik ile ortadaki boncuktan başlayarak halkaların için üçer inci boncukla doldurulmuştur.

İnci Boncuklu Yuvarlak Oda Takımı Yapımı

Ortadaki halkanın tamamı sık iğne ile doldurulur. Ardından çevresine diğer halkalar yarısı sık iğne ile doldurularak birbirine eklenir. Son halkadan sonra geri dönüp halkaların kalan boşlukları da sık iğneyle doldurulur.

Çeyizlik Oda Takımı Motifi Yapımı
Çeyizlik Oda Takımı Motifi Yapımı

Halkalar bittikten sonra ortada yer alan halkanın üzerindeki 6 yapraklı çiçeğin yapımına geçilir. Çiçeğin yapımı için 6 zincirli bir halka elde edilir. Halka etrafına 2 zincir çekip ikili tırabzan örerek 6 tane yuva yapılır. Her bir yuvaya arada 2 zincir olacak şekilde 4 tane ikili tırabzandan oluşan 6 yaprak yapılarak çiçek bitirilir.

Dıştaki 5 serum halkanın etrafı birer sık iğne atlayarak 4 zincir ve ikili tırabzandan oluşan pimpirikler ile çevrilir. Karşıdan karşıya geçişlerde pimpirik yapılmamıştır. İlk yuvarlak motifin çevresi tam olarak çevrilir. Diğer motifler ise son iki halka kala diğer motiflerin pimpiriğinden eklenerek çevreleri tamamlanır.

Ekleme sonunda ise 6 yapraklı motif ortadaki halkanın ortasına büyük bir inci ile dikilmiştir. İp koparılmadan tüm halkaların içine de 3 boncuk geçirilmiştir.

Anlatımlı Çeyizlik Oda Takımı Örneği Videosu

İzleyerek öğrenmek isteyenler için aşağıda yapılış videosunu paylaşıyorum. Sizler değişik renk tonlarında hazırlayarak çeyizlerinizin en nadide parçaları haline getirebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/QMJk4uQE5Dg

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı