Çeyizlik Kar Tanesi Bot Patik Modeli Yapımı

Kar Tanesi Bot Patik Modeli
Kar Tanesi Bot Patik Modeli

Ayaklarınızda çok güzel duracak bir yeni bot patik modeli ve yapımının anlatımı ile beraberiz. Gülümseten Marifet’lerin bir çalışması olan ve ismine de kar tanesi bot patik modeli verilen bu çalışma çeyizlerinize oldukça yakışacaktır.

2/1,75 numara tığla çalışılmıştır. İki renkle çalışılmış bir bot patik örneğidir. 37-38-39 ayak numaralarına uygun bir patiktir. Model çalışması aynı olmasa da bal peteği bot patik modeli gibi bir tasarıma sahiptir.

Tığ İşi Kar Tanesi Örnekli Bot Patik Modeli Yapılışı

Patiğin yapımına patik ucundan başlanmıştır. Bunun için 5 sıra boyunca 50 tane ikili tırabzan elde edilene kadar artırma yapılmıştır. Sonra kar tanesi desenin çalışması ile patiğin üst ve taban yüzeyinin örülmesine devam edilmiştir.

Kar Tanesi Bot Patik Örneği
Kar Tanesi Bot Patik Örneği

Kar tanesi deseni 5 ve 5’in katları üzerine kurulmuştur ve 2 sıradan oluşmuştur. Kar tanesi deseni şu şekilde kurulmuştur:

Aynı yere batarak başta çekilen zincirle beraber 5 tane ikili tırabzan, 4 tırabzan atlanıp 5.’ye batılmıştır. İkinci sırada beyaz renge geçilmiş ilk sıradaki beşli grup tırabzanlarından ikincisine giriş yapılmıştır. Üçüncü tırabzanın belinden dolanılarak bir kerede örülmüş ve sonrasında 4. Tırabzanın tepesine batarak sık iğne yapılmıştır. Ardından 3 zincir çekilerek diğer tırabzan grubuna da aynı çalışma gerçekleştirilmiştir.

Topuk kısmı düz beyaz renkle çalışılmıştır. Ayrıca bot patiğin boğaz kısmına da birkaç sıra lastik örülmüştür.

Kaynak: https://youtu.be/PC30GGXDHzo (Gülümseten Marifetler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı