Oya Dantel Videoları

Çeyizlik Kalpli Havlu Kenarı Modeli

Çeyizlik Kalpli Havlu Kenarı Modeli
Çeyizlik Kalpli Havlu Kenarı Modeli

Tığ işlerinden belki de çeyizlik için en çok havlu kenarı örnekleri düşünülmektedir. Bunun için de farklı farklı dantel örnekleri tasarlanmaktadır. Her biri de birbirinden güzel olmaktadır. Bu motiflerden biri de kalpli havlu kenarı modelleridir. Bugünkü yazımızda da yeni bir kalp motifli havlu kenarı modelini inceleyeceğiz.

Örnek havlu kenarı küçük bir örnek üzerinden gösterilmiştir. İlk önce kalp motifleri yapılmış ve yan yana eklenmiştir. Sonrasında kenar bandı yapılmış ve etrafına yapılan pimpirik işlenirken de kalp dantel örnekleri ilave edilmiştir.

Tığ İşi Kalpli Havlu Kenarı Örneği Nasıl Yapılır?

Yukarıda genel bir özetle yapımından kısaca bahsedilen yeni havlu kenarı modeli kolay bir modeldir. Kahverengi ve beyaz renkli oya ipleri ile 22 numara tığ ile örülmüştür. Kahverengi iple kalpli dantellerin yapımı ile işe başlanmıştır.

Çeyizlik Kalpli Havlu Kenarı
Çeyizlik Kalpli Havlu Kenarı

Kalpli motifler de iki de daire görülmektedir. Bu iki daire ayrı ayrı örülüp (alt tarafları da biraz işlenerek) birbirlerine eklenmişlerdir.  Dairelerden her birine 10 zincirli bir halka yapılarak başlanmış ve etrafı zincir ve tırabzanlarla genişletilmiştir. Sonrasında alt kısımlarına yapılan kutucuklu kısımlarından daireler birbirlerine eklenerek kalp motifi elde edilmiştir. Son olarak etrafına beyaz iple pimpiriği geçilirken diğer kalp motifi eklenmiştir.

Kalpli havlu kenarı modeli yapımının son aşamasında havlu bandı yine kahverengi iple sadece zincirlerle çalışılmıştır. Etrafına kalpli motiflerde yapılan pimpirik yapılmıştır. Daha önceden birbirine eklenip hazır halde bekleyen kalpli dantel örnekleri eklenmiştir.

Kalpli Çeyizlik Havlu Kenarı Modeli Videolu Anlatımı

Motifleri kenar bandından ayrı olarak yapılan bu kalp motifli çeyizlik havlu kenarı örneği aşağıdaki videosunda detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Yapıp işleyip çeyizlik havlularınızda kenar oyası olarak kullanabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/2ycDfc0tsMY (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı