Çeyizlik Havlu Kenarı Yapımı

Çeyizlik Havlu Kenarı
Çeyizlik Havlu Kenarı

Selamlar değerli bayanlar; çeyizlik havluların ve havlu kenarları hakkında bilgiler vermek istiyorum. Çeyizlik olan bohçalarda daima olmazsa olmaz konumundaki havlu kenarı süslemelerini kesinlikle siz de çok beğeneceksiniz. Havlu süslemeniz için mutlaka bu yazımızı yani çeyizlik havlu kenarı bilgilerini incelemenizi öneririm. Çeyiz bohçalarında vazgeçilmez konumundaki havlu kenarı örnekleri, bir genç bayanın mutlaka isteyeceği örneklerden olacaktır. Aynı şekilde günlük ya da özel günler için kullanılabilecek havlu kenarı örnekleri de son derece güzel işlenebilmektedir. Yine bu konuda farklı olan çeyizlik havlu kenar örnekleri de hanımların yoğun ilgisine maruz kalmaktadır.

Çeyizlik Havlu Kenarı Motifi

çeyizlik havlular

Farklı olan çeyizlik havlu kenarlarının daha çok günlük kullanımlara özel, oldukça hafif ve küçük örnekler olarak tercih edilmesinden de söz etmek gerekir. Ayrıca özel günler için kullanılacak bazı çeyizlik havlu kenarı motifleri de son derece gösterişli olabilmektedir. Özel güne özel olacak şekilde bu havlu kenarı motifleri için siz de gösterişli olmasını sağlayacak simli türde ipliklerden veya boncuklu türde yapılmasına özen gösterebilirsiniz. Böylelikle bazı bayanların dikkatini çekecek olan çeyizlik günlük kullanıma uygun havlu kenarı motifleri, herkes tarafından da beğeni alabilecektir.

Çeyizlik Havlu Kenarı Örnekleri

havlu kenarı süslemeleri

Çeyizlik havlu kenar motiflerinde gümüş ya da altın renklerinin kullanılması da bir başka moda olabiliyor. Havluların kenar kısmına uygulanacak oyalar kadar, orta kısımlarında yer alacak bazı oya örneklerinde de farklı tasarımlar uygulanması söz konusudur. Ortada oya işlemesi olan bazı çeyizlik havlu örnekleri böyle bir durumda, çok hoş görüntülerin ortaya çıkmasını da sağlamaktadır. Aynı zamanda tığ oyası motiflerinde de kuş, kelebek ve çiçek motifleri de uygulanabilmektedir.

Böylesi motiflere simli kullanılacak iplikler, son derece kibar durmaktadır. Siz de çeyizlerinizin daha gösterişli olması için farklı iğne oyası motiflerini ve modellerini, çeyizlik havlu kenarlarına uygulayabilirsiniz. Çeyizlik havluda bir diğer önemli husus, kaliteli havluların seçilmesi olacaktır. Bu konuda bazı havluların çok çabuk şekilde sertleşebildiğini belirtebiliriz. Ayrıca gösterişli modeller çeyizlik havlu kenarı yapımlarında ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Son olarak size şunu da belirtmekte fayda görüyorum. Bu alanda yer almakta olan iğne oyalarının daha geniş görünen ebatlara sahip oldukları ve simli olan iplerle yapıldıklarını da belirtmem gereklidir.

havlu kenarı örnekleri
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı