Çeyizlik Halkalı Kolay Havlu Kenarı Yapımı

Çeyizlik Halkalı Kolay Havlu Kenarı Modeli
Çeyizlik Halkalı Kolay Havlu Kenarı Modeli

Halkalı diğer bir havlu kenarı tığ oyası modeli anlatımının yapıldığı yeni bir video daha sunuyorum. Çeyizlik olarak da kullanabileceğiniz bu kolay havlu kenarı yapılış itibari ile bir önceki halkalı oya modeline benzemektedir. Tabi bazı farklılıkları ve fazlalıkları da göze çarpmıyor değil. Örneğin iki sıra kalın halkalardan sonra örülen yapraklı çiçeklerle oldukça hoş bir görünüm elde edilmiş. Halkalı havlu kenarı oyasını oldukça zengin göstermiş.

Bu halkalı tığ oyasında pembe, beyaz ve yeşil renkli oya ipleri kullanılarak çok güzel bir görünüm sağlanmıştır. Havlu kenarında kullanılan 10 mm.’lik halkalar ve 22 numara tığ da kullanılan diğer malzemeler arasında yer almıştır.

Çeyizlik Halkalı Kolay Havlu Kenarı Yapımı
Çeyizlik Halkalı Kolay Havlu Kenarı Yapımı

Bu yapımı kolay halkalı havlu kenarı modeline 5 yapraklı halkalı çiçek motiflerinin yapılması ile başlanmıştır. Yapraklı çiçek motifleri ayrı ayrı yapıldıktan sonra havlu kenarına eklenmiştir. Çiçeklerin yapımına ortasından halka yardımı ile başlanmış ve içerisine 5 tırabzanlı 7 adet yaprak yapılmıştır. Sonrasında yeşil renkli ipe geçilerek 5 halka içine sık iğne yapılarak çiçeğin ortasına eklenmiştir. Son sırada beyaz ve pembe renkte iplerle en dışta görünen yapraklar sık iğnelerle eksiltme yapılarak oluşturulmuştur.

Sonrasında havlu kenarının ekleme sırasının yapımına geçilmiştir. İki sıra olacak şekilde beyaz ve pembe iplerle içi sık iğneyle dolu halkalardan oluşan bir motif yapılmıştır. Son olarak yapraklı çiçek motifleri bu ekleme sırasına eklenmiş ve yapımı kolay havlu kenarı modeli tamamlanmıştır.

Tığ İşi Kolay Halkalı Havlu Kenar Motifi Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı