Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Çeyizlik Halkalı Kolay Havlu Kenarı Örneği

Çeyizlik Halkalı Kolay Havlu Kenarı Örneği

Çeyizlik Halkalı Kolay Havlu Kenarı Modeli
Çeyizlik Halkalı Kolay Havlu Kenarı Modeli

Çok fazla istek alan tığ oyaları arasında halkalı havlu kenarı örnekleri yer almaktadır. Serum halkaların oyaya katmış olduğu görsel zenginlik açısından hanımlar oldukça rağbet etmektedir. Çeyizlik havlu kenarı örnekleri de ağırlıklı olarak halkalı olarak tasarlanmaktadır.

Lafın kısası sitemde serum halkalı havlu kenarı modelleri sık sık görmektesiniz. Bu kez de yeni bir kolay havlu kenarı örneğinin yapımı ile yeni bir model öğrenmiş olacaksınız.

Kolay Çeyizlik Havlu Kenarı Örneği Yapılışı

Halkalı modeller genelde büyük motiflerden oluşur. Bu modelde de büyük serum halkalar kullanıldığından büyük bir tasarıma sahiptir.

İki rengin kullanıldığı bu çeyizlik kolay havlu kenarı örneğinde yuvarlak çiçek motifleri ayrı yapılmıştır. Sonrasında halkalı motifler birbirlerinde eklenmiş ve üst tarafını oluşturacak olan kenar bandı ile işlem tamamlanmıştır.

Yeni Halkalı Kolay Havlu Kenarı Örneği
Yeni Halkalı Kolay Havlu Kenarı Örneği

Çiçeklerin yapımına dış halkaların yapımı ile başlanmıştır. 12 tane halkanın içi sık iğnelerle doldurulmuş ve birbirlerine eklenmiştir. Bu işlem tamamlandıktan sonra da diğer halkalı motife ekleme işlemi gerçekleştirilmiştir. Eklenen motifin ortası ise diğer renk iple 1 adet serum halka kullanılarak sonradan yapılmıştır.

Son olarak havlu kenarı bandı basit bir kutucuklu model ile bu halkalı çiçeklerin üzerine çalışılmıştır.

Anlatımlı Kolay Çeyizlik Havlu Kenarı Örneği Videosu

Yapılışına ait detaylar için aşağıdaki anlatımlı videosuna başvurabilirsiniz. Farklı bir halkalı havlu kenarı örneği için de Çiçekli Halkalı Havlu Kenarı Örneği yazıma da bakabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/bIeF9Gb9o7U (Oya ve Dantel Dünyası)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here