Çeyizlik Gaz Lambası İğne Oyası Modeli

Yeni Gaz Lambası İğne Oyası Modeli
Yeni Gaz Lambası İğne Oyası Modeli

Çok farklı, farklı olduğu kadar da oldukça güzel bir yeni model gaz lambası iğne oyası örneği paylaşacağız. Aşağıda sunacağımız anlatımı ile hemen kolaylıkla yapıp çeyizinize koyabileceksiniz.

Sarı, beyaz ve yeşil oya ipleri ile çok şık bir iğne oyası tasarımı elde edildiğini zaten resimlerine baktığınızda anlayacaksınız. Bu tarz oyalar gösterişli iğne oyalarıdır. Bu modelin başka bir tasarımını çatal ile gaz lambası oyası konumuzda paylaşmıştık.

Yeni Model Gaz Lambası İğne Oyası Modeli Anlatımı

Model oldukça gösterişli olduğu için iki motif arası zürafalarla geçiştirilmiştir. Ara verildikten sonra modelin iki yaprağı çalışılmıştır. İki yaprağı tutturmak için ilk önce arada bir zürafa boş kalacak şekilde genişçe bir köprü oluşturulmuştur. Sonra bu köprünün soluna ve sağına pırpırlı yapraklar işlenmiştir. Ortasına da sık iğne yapılmıştır.

Yeni Gaz Lambası İğne Oyası Örneği
Yeni Gaz Lambası İğne Oyası Örneği

Sonra gaz lambasının yapımına geçilmiştir. Bunun için ilk önce beyaz iple oya dışında 12 katlı bir uzun ip hazırlanmış ve çözülmesin diye ucu düğümlenmiştir.

Ardından sarı ipe geçilmiş ve iki pırpırlı yaprağın arasındaki sık iğneler üzerine gaz lambasının alevi çalışılırken de bu 12 katlı ip ilave edilmiştir. Alev 3 adet pırpır yapılarak çalışılmış olup aynı zamanda beyaz ip yumağı da oyaya sabitlenmiştir.

Son olarak 12 katlı ipin boşta kalan uçları yukarısından sarı iple düğümlenip uçları makasla alınarak yeni tasarım gaz lambası oyası bitirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/1fzYKqwZ4o8 (Nevinin iğne oyaları)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı