Çeyizlik Çiçekli Havlu Kenarı Modeli

Çiçekli Havlu Kenarı Modeli
Çiçekli Havlu Kenarı Modeli

Öyle çeyizlik havlu kenarı modelleri var ki insan bakmaya doyamıyor. Sanırsam bu çiçekli olan yeni havlu kenarı örneği de sizler tarafından oldukça beğenilecek. Hem kullanılan renkleri olsun hem çiçeklerinin tasarımı olsun gerçekten şahane bir tığ işi havlu kenarı oyası sizleri bekliyor.

Çiçek motifleri ayrı örülüp birleştirildikten sonra kenar bandı pimpiriği yapılırken eklenen bir modeldir. Havlu kenarını süsleyecek olan bu narin oyanın çiçek motifleri 4 yapraklı olarak tasarlanmıştır. Ortaları farklı renklerde işlenen 4 yapraktan meydana gelmiştir ki bu oda havlu kenarı oyasını oldukça renkli göstermiştir.

Çiçek Motifli Çeyizlik Havlu Kenarı Oyası Yapılışı

Öncelikle ilk çiçek motifinin tamamının yapımı ile yeni havlu kenarı örneğinin yapımına başlanmıştır. Renkli iple ortasındaki 4 küçük taç yaprak tırabzanlarla çalışılmıştır. Daha sonra beyaz renge geçilip etrafına çiçeğin büyük yaprakların yapımına geçilmiştir. Bu yapraklardaki uzun ilmekler ilk önce zincir çekilip üzerine tırabzan yapılarak oluşturulmuştur.

Çeyizlik Çiçekli Havlu Kenarı
Çeyizlik Çiçekli Havlu Kenarı

4 adet yaprak bu şekilde yapıldıktan sonra üstlerine pimpirik geçilerek çiçekli havlu kenarı modelinin ilk çiçeği elde edilmiştir. İkinci ve devamında gelecek diğer çiçekler ise birbirlerine eklenirken son iki yaprağın pimpiriği yapılmadan bırakılmıştır. Onlar da diğerine eklenirken yapılarak tüm çiçek motifleri yan yana birleştirilmiştir.

Son olarak çeyizlik çiçekli havlu kenarı örneğinin havlu bandı yapılmış ve etrafına geçilen pimpirik yapılırken de çiçekler eklenmiştir.

Tığ İşi Çeyizlik Çiçekli Havlu Kenarı Modeli Videolu Anlatımı

Şık görünümlü bir havlu kenarı modeli olan bu çiçekli modelin detaylı anlatımına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/Cwj70MvyJQ4 (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı