Çeyizlerin Gözdesi İncili Havlu Kenarı Yapımı

Çeyizlerin Gözdesi İncili Havlu Kenarı Modeli
Çeyizlerin Gözdesi İncili Havlu Kenarı Modeli

Çeyizlik olarak örmek isteyeceğiniz harika bir incili havlu kenarı modeli ve yapılışını paylaşacağız. Ortası yarım incilerle süslenen ve serum halka yardımı ile yapılan motifleri ile bu havlu kenarı oyasını çok beğeneceğinizi umuyoruz.

Evet, anlaşılacağı üzere motif eklemeli bir model sizleri bekliyor. Yani motifleri tek tek önceden hazırlanan, birbirine eklenen ve sonrasında da havlu bandı ile bitirilen bir örnektir. Tek renkle  ve tığla örülmektedir. Motifleri süslemek amacı ile aynı incili çeyizlik havlu kenarı yapımı yazımızda olduğu gibi şerit halinde satılan yarım inciler kullanılmıştır.

Gözlerinizi Kamaştıracak İncili Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

Aslında bu bir oda takımı motifidir. Bu motiflerin havlu kenarına nasıl uyarlanabileceği gösterilmiştir. Motiflerin yapımı ile incili havlu kenarı modelinin yapımına başlanmıştır. Bunun için çapı 5 mm olan yarım inci boncuklara ve 14 mm çapında serum halkalara gereksinim duyulmuştur.

Çeyizlerin Gözdesi İncili Havlu Kenarı Örneği
Çeyizlerin Gözdesi İncili Havlu Kenarı Örneği

İlk önce serum halka içi 3 defada çekilen tırabzanlar la doldurulmuştur. Sonra da üzerine yarım inci boncuklar 2 zincir çekilip biri uzatılarak eklenmiştir. İnci boncuklar aralarına da birer örümcek çekilip kapatılarak 1 sıra daha geçilmiştir. Ardından da birbirini tekrarlayan 3 sıra çalışılmıştır. Her sırada motifin genişleyip büyümesi için artırma yapılmıştır. Bu 3 sıra örümceklerin iki kanadına yapılan sık iğne ve zincirden yuvalarla oluşturulmuştur.

İncili havlu kenarı motifleri tamamlandıktan sonra en dış kenarındaki yuvalardan birbirlerine sırası ile eklenmişlerdir. Ardından motiflerin üzerine bir sıra zincir geçildikten sonra havlu bandı içi kutucuklu bir örnek çalışılmıştır.

Detaylarını aşağıdaki videosunda bulabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/kLjDcqCSy8A (Oya ve Dantel Dünyası)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı