Cetvelle Dolama Fırfır Nasıl Yapılır

Cetvelle Dolama Fırfır Yapımı
Cetvelle Dolama Fırfır Yapımı

Fırfır Yapımında Kolaylık

Örgü örmenin en güzel yanlarından biri hem değişik modelleri örebilmek hem de aksesuar çeşitleri ile ilgili çalışmalar yapabilmektir. Cetvelle dolama fırfır da bu güzel aksesuarlardan biridir. Oldukça çeşitli yerlerde kullanılabilen bu örgü çeşidinde fırfır örgü nasıl yapılır buna göz atacağız. Özellikle etek yapımında kullanılabilecek bir örgü çeşidi olan bu model kolay bir şekilde uygulanan fırfır modellerinden birisidir. Hanımlar bu fırfır örgüyü genellikle mutfak önlüğü yapımlarında kullanmaktadırlar.

Fırfır örgü çeşitlerinden cetvelle dolama fırfır modeli yapımında öncelikle 12 zincir çekerek örgünüze başlıyorsunuz. Aralarda ise, üçer zincir çekerek 4 adet kutucuk oluşturuyorsunuz. Şalınız istediğiniz uzunluk oluncaya kadar bu kutucuklara devam ediyorsunuz. Fırfır örgü nasıl yapılır diye endişe etmeye gerek yoktur. Yapımı oldukça kolay olan modelde ilk fırfırı oluşturmak için kıyıdaki kutucuklardan başlıyorsunuz. Her bir kutunun içine dolana kadar, kutular olabildiğince, kıyılardan ilmek alıyorsunuz ve uzatarak cetvele takıyorsunuz. Her bir kutunun içini sımsıkı dolacak kadar dolduruyorsunuz. Cetvelin içi dolduktan sonra çıkarıyorsunuz. Bu biçimde bir kıyıyı bütün bir şekilde tamamlıyorsunuz. Kutuları doldurduktan sonra her bir dolanan uzatılmış zinciri yanlardaki uzantılarla teker teker birleştiriyorsunuz. Bu birleşme işleminden sonra fırfırınız oluşacaktır.

Merak ettiğiniz fırfır örgü nasıl yapılır sorusu da bu şekilde cevaplanmış olmaktadır. Bu modellerden en pratik olanı cetvelle dolama fırfır modelidir. Fırfır modelleri elbette sadece cetvelle dolama şeklinde değildir. Çok çeşitli modeller arasından sizler de istediğiniz bir fırfır modelini seçebilir ve kullanacağınız giysi ya da aksesuar ne ise, buna göre bir fırfır modeli yapabilirsiniz. Oldukça zevkli bir iş olan fırfır yapımı sayesinde çok çeşitli aksesuarlar üretebilirsiniz. Örgü örmenin keyfini her gün çıkararak birbirinden muhteşem modeller tamamlayabilirsiniz.

Cetvelle Dolama Fırfır Nasıl Yapılır
Cetvelle dolama fırfır
örgüde fırfır nasıl yapılır
kumaştan fırfır yapımı
Cetvelle Dolama Fırfır Nasıl Yapılır 5
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı