Ana sayfa El İşi Oya Dantel Modelleri Çeşitli Yazma Oyası Modelleri 2016

Çeşitli Yazma Oyası Modelleri 2016

17
0
PAYLAŞ
En trend oya örnekleri
En trend oya örnekleri

Anadolu kadınının en önemli unsurlarından olan yazma, değeri bugün günümüzde hala bilinen iğne oyası çeşitleri arasında geliyor. Eski zamanlardan bugüne yazmalar, özellikle Anadolu kadınının adeta aksesuarı konumundadır. Bugün günümüzde ise bayanların adeta süsü haline gelen yazma oyaları, hanımların ilgisini çekmeye devam ediyor. Oldukça çok çeşide sahip olan oya türleri, oya işine merak salmış çoğu el işi seven hanımın dikkatinden kaçmıyor. En yeni yazma oyası çeşitlerinden bir galeri oluşturup bu yönde sizlere sunmak istedim. Geçmiş zamanlarda adına şarkılar bile yazılmış olan yazmalar, bugün bile hala devamı sürdürülmekte olan el işi parçalarındandır. Değerlerini asla kaybetmemekle beraber her gün hanımların yoğun ilgisini çekmeye devam eden yazma türlerinde en yaygın örnekler elbette geniş bir ağ olan internette yer almaktadır.

Kadınların önemli aksesuarlarından olan yazmalar, göz nuru şekilde el işi mantığıyla işlenmektedir. Süslemeli olan ve kenarlara işlendiğinde yazmaları bir başka güzel gösteren oyalar da aynı şekilde oldukça popüler el işlerindendir. Genç bayanların asla vazgeçemeyecekleri birkaç örneğe galerimde yer verdim. Genç kızların bu örnekleri beğeneceğini umuyorum. Oyalı yazmalar, bir çeyizde olmazsa olmazlar arasında yer aldığını sanırım hepimiz biliyoruz. Oyalar her zaman yazmalar için süs ve göz nuru olmuştur. Çok çeşitli türde yazma oyası örneklerini sitemizde daima bulabilirsiniz. Eskinin o nostaljik ürünleri bile artık günümüze kadar yansımış durumdadır. En trend oya örneklerinden birkaç örneği de sizlere resim galerimde sunmayı ihmal etmediğimi belirtmek isterim.

Aynı zamanda ben eski ve yeninin de bir araya geldiği yazma oyası örneklerini çok sevmekteyim. Galerimde yine bu yönde de örnekler bulacağınızı belirtebilirim. Her gün daha farklı yazma oyaları keşfetmek isterseniz, sitemizi sık sık ziyaret edebilirsiniz. Sitemize bu bağlamda oya örnekleri, el işleri, her türlü yazma türleri ve örgü örnekleri eklenmektedir. Aynı zamanda tığ işi birçok örnek yazımızda bulunmaktadır. Tığla yapılan ya da iğne ile yapılan çoğu yazma modelini geçmiş yazılarımda sizler için paylaştım. Her birini denediğim için güzel sonuçlar alınca sizlere de aktarmasını seviyorum. Modeller arasında bazen kararsız kalsam da bana hitap eden örgü işlerini ya da tığ işi çalışmalarını daima sitede sizlere de sunmaya devam etmekteyim.

PAYLAŞ
Önceki makaleSeverek Kullanacağımız 2017 Atkı Modelleri
Sonraki makaleTığ İşi Yazlık Elbise Yapmak
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here