Cep Telefonu Şarj Kablonuz Dağılmaktan Kurtulsun

akıllı telefon şarj kablosunu spiral yapmak
akıllı telefon şarj kablosunu spiral yapmak

Kablonuzun karışması kesinlikle bilgisayar başındayken hiç de hoşa gitmeyen durumlardandır. Çoğunlukla insanlar buna pek bir çözüm bulmaz ya da çözüm bulacak vakitleri bulunmamaktadır. Oysa sizlere bu çalışmamda fazla vaktinizi harcamadan gayet basit şekilde cep telefonu kablosunu daha kullanışlı adeta telefon ahize kabloları gibi yer kaplamaz hale getireceğiz. Son derece basit olan bu çalışmada malzemelerimiz de bir o kadar basit malzemeler olup herkesin bulabileceği türdendir. Cep telefon kablosunu yay gibi yapmak için ilk olarak malzemeleri sayalım isterseniz. Bir tükenmez kalem içinden çıkacak yay, kurşun kalem şeklindedir. Gördüğünüz üzere asla bulamayacağınız türden olmayan bu kolay malzemeleri tedarik ederek sizde kabus durumuna dönüşen cep telefonu şarj kablonuza bir iyilik yapmış olacaksınız.

Şarj kablosunu yaya benzetme işlemine geçmek için hemen tükenmez kalemden elde edeceğiniz veya varsa ince bir yayı alarak şarj kablonuzun baş kısmından sonraki tarafa doğru resimdeki gibi işlem yapmaya başlayınız. Resim üçte bu işlemin başlangıcı yer alıyor. Daha sonra resim dörtteki gibi bir kalemi yani kurşun bir kalemi kullanarak resim beşteki gibi bir işlem sağlamalısınız. Resim altıdaki hale ulaştığınızda ise kolayca altıncı resim sonrası hemen yedinci resimdeki o yay halini alacak olan kablonuz neredeyse kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır. En son işlem olarak cep telefonu şarj kablonuz, yedinci resimdeki gibi olduğunda bütün işlemler bitmiş olacaktır.

Cep telefon kablosunu yay gibi yapmak
cep telefonu kablo karışıklığı
şarj kablosunu dağılmaktan kurtar
cep telefonu şarj kablosunu düzenleme
cep telefonu şarj kablosunu yay yapma
şarj kablosu düzenleme
akıllı telefon şarj kablosunu spiral yapma
akıllı telefon şarj kablosunu spiral yapmak

Bundan sonrası ise sizin için resim sekizdeki gibi şarj aletini cep telefonuna takarken bilgisayar ve cep telefonu kablo karışıklığı tamamen ortadan kalkmış olacaktır. Bu aslında en çok da bir kafeye gittiğinizde işinize yarayabilir. Önemi bir toplantıdayken acil cep telefonundan bir dosya almanız gerekti ve cep telefonunuzu bilgisayara bağladınız, önünüzde yer alan birçok dosya ise sizi bunaltacak gibiyse bu çözüm iyi gelecektir. Kablo karışıklığını kaldıracak kendin yap projesini umarım beğenmişsinizdir. Basit şekilde yapılacak şarj kablosunu dağılmaktan kurtaran bu uygulama sayesinde, sizde kolayca çevreye dağınıklık vermeden bulunduğunuz küçük ortamlarda masanız küçükse bu tarz bir kolaylığı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı