Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Cep Telefonu İçin Eldiveni Yapımı

Cep Telefonu İçin Eldiveni Yapımı

66
0
PAYLAŞ
Dokunmatik ekranlara özel eldiven
Dokunmatik ekranlara özel eldiven

Merhabalar hanımlar; bugün hepimizin işine yarayacak hatta çocuklarımızın bile işine yarayabilecek güzel bir fikirden hoş bir kendin yap fikrinden söz etmek istiyorum. Kar da ya da yağışlı havada bazen eldivenle cep telefonuna hepimiz dokunmuşuzdur. Fakat eldivenin cep telefonuna temasta, ne kadar zor olduğunu da hepimiz görmüşüzdür. İşte bugün sizlere cep telefonu kullanımı için eldiven yapımından söz edeceğiz. Fakat yeni bir eldiven üretmeyecek, sadece elimizdeki eldiveni cep telefonunu kullanabilecek hale getireceğiz. Eldivenle cep telefonu kullanımı yapmak için gerekli tek şey, o eldivene adeta toplu iğne kafası kadar bir eklenti yapmak olacaktır. Böylelikle cep telefonunu eldivenle kullanmak zor gelmeyecektir.

Cep Telefonu İçin Eldiveni Malzemeleri

Malzeme olarak aslında pek bir şey gerekmiyor. Zaten resimli olarak da anlatımını sunduğumuz için, cep telefonu için eldiven yapımı kolayınıza gidecek çalışmalardan olacaktır. Gerekli malzemeleri sayacak olduğumuzda, resimdeki renkte iplik ya da farklı bir renkte iplik, iğne, makas lazım olacaktır. Cep telefonu kullanımı için gerekecek malzemeler hazırsa, cep telefonunu kullanmaya hazır hale getireceğimiz eldivenin yapımına hemen başlayalım.

Cep Telefonu İçin Eldiveni Yapılışı

Değerli hanımlar sadece kış ayında karlı havada eldiven takmıyoruz. Bazen soğuk yağışlı havalarda da eldiven taktığımız olmaktadır. İşte bu gibi durumlarda cep telefonu kullanımları da tam bir çile halini alabiliyor. Bu çalışmada bu durumu ortadan kaldıracak eldiveni adeta elimizle cep telefonu kullanır gibi bir hale büründüreceğiz. Yapılacak işlem ise çok basittir. İlk başta hangi elle cep telefonunu kullanıyorsak o el için gerekli eldiveni elimize almalıyız. Şekildeki gibi masaya koyup, ardından başparmak ve işaret parmağı kısmına aynı resimde göründüğü gibi iplik dikmeye başlamalıyız. Dikişi bitirince resim 5’deki gibi bir topuz oluşturacağız. Buradaki amaç eldivene belli bir çıkıntı sağlayarak, dokunmatik telefonlar için adeta kalem görevi görmesini sağlamak olacaktır. Devam ederek diğer eldivene de aynı işlemleri resimdeki hallerine bakarak uygulayabilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki makaleBazı Gösterişli İğne Oyaları
Sonraki makaleHavluyla Banyo Paspası Yapımı
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here