Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Çekmece İçi Takı Saklama Kutusu Yapımı

Çekmece İçi Takı Saklama Kutusu Yapımı

420
0
PAYLAŞ
çekmece içi takı saklama kutusu
çekmece içi takı saklama kutusu

Merhaba arkadaşlar, sizlere bu sefer bayanların hoşuna gidecek bir çalışma sunmak istedim. Son derece basit ve her bayanın rahatça yapabileceği ve günlük hayatta lazım olan bir üründen söz edeceğim. Çekmece içine bazen eşyalarımızı koyarız değil mi? İşte o eşyalar karma karışık bir hal alınca da sinir oluruz bazen ise moralimiz bozulur. İşte bu çalışmayla sizde çekmece içi takı saklama çalışmasını yapacak artık çekmecede düzen ve tertibi yaşamaya devam edeceksiniz. Malzemeleri de gayet basit olan çalışmamızın malzeme kısmına geçmeden önce resimli anlatımlı olan takı saklama kutusu çalışmasını seveceğinizi umuyorum.

Aslıda sizi hiç zorlamayacağını umduğum bu çalışma için hemen malzemeleri sıralamak isterim. Resimlerde de fikir sahibi olabileceğiniz gibi malzemelerimiz şunlardır. Falçata, karton (resimlerden bakarak gerektiği kadar tedarik ediniz), kartonları yapıştıracak yapıştırıcı bant, çizim için kalem, yapıştırıcı tutkal gerekecektir. Yapıştırıcı tutkal için nasıl bir işlem sağlanacağını on üçüncü resimde rahatlıkla görebilirsiniz. Çekmece içi takı saklama kabı yapımına hemen başlayalım isterseniz. Öncelikle ikinci resimde falçata kullanarak kare şeklinde kutunun içine bölmeleri yapmak amacıyla kartonu ayarlayabilirsiniz. Üçüncü resimde yine kartonu gerekli büyülükte ayarlamak kaydıyla falçata kullanıp kesip kare şeklini elde etmelisiniz. Dördüncü resimde nasıl bir kare elde edeceğimizi rahatlıkla göreceksiniz. Beşinci resimde ise yapıştırıcı bandı, kare şeklinde olan kutunun etrafına yapıştırınız. Bu hem sabit kalmasını sağlayacaktır hem de istenen kutuyu elde etme şansı verecektir.

çekemece içi takı organizeri nasıl yapılır

çekemece içi organizer nasıl yapılır

takı düzenleme projesi

takı organize projeleri

takı düzenleme uygulaması

çekmecenizi düzenleme aparatı

çekmece içi düzenleme

çekmece içi düzenleyici yapımı

Aynı şekilde kutu içindeki hali üç tane olan kutucukları dokuzuncu resimdeki gibi yaptıktan sonra işlemimize devam edeceğiz. Altına bir mukavva koyarak karelerin alt kısmını oluşturacak tabanı yapacağız. Mukavvadan kareleri çizince yine falçatayla kareleri çıkartıyoruz ve oluşan kare ve dikdörtgen şeklindeki saklama kabının altını oluşturuyoruz. Son olarak on ikinci resimdeki hali sonrası oluşan alt kısmı tutkallayacağız. İşlem bakımından en son resmimiz olan on üçüncü resimde ise tam anlamıyla yapmak istediğimiz işlemler bitmiş olacaktır. Ana resimde, bu kendin yap çalışmasının en son hali ise gerekli boyamaları sağlayarak elde edebiliriz. Buradaki çalışmadaki boyalar siyah ve turuncu renktedir. Siz isteğinize göre rahatlıkla çekmece içi takı saklama kabının rengini tayin edebilirsiniz.

takı saklama kutusu yapımı

çekmece içi takı organizeri

çekmece organizeri

çekmece içi takı organizer

takı saklama kutusu

çekmece içi takı saklama kutusu

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here