CD’ler ile Ayna Tasarımı

cd ile ayna tasarımı
cd ile ayna tasarımı

Bu projemizde lavabo veya tuvaletlerinizde çerçevesiz aynalarınız için harika bir çerçeve yapımını anlatacağız. Ayna çerçevemizde ana malzememiz CD’ler olacak. Hem ışıltı katacak hem de muazzam bir görünüm sağlayarak aynanızın basit görünümüne renk katacak olan projemizi yapmak çok basit. Dışarıdan herhangi bir malzemeye ihtiyaç duymadan her evde bulunan malzemelere sahip projemizi hemen sizlere sunalım.

Rengarenk bir görünüme sahip ayna çerçevesi! Çok marjinal bir tasarım değil mi sizce de? Basit aynalar yerine şahsen böyle bir çerçeve muazzam bir değişiklik olacaktır. CD’ler İle Ayna Tasarımı projemizin uygulaması resimde görüldüğü ve anlaşıldığı gibi gerçekten kolay. Biz yinede sizler için bu projeyi ayrıntılı bir şekilde anlatalım. Proje için gerekli malzemeler ve yapılış basamaklarını aşağıda basit bir şekilde belirtmiş bulunmaktayız.

CD’ler ile Ayna Tasarımı İçin Gerekli Malzemeler

Kullanılmayan veya bozuk CD’ler
Büyük bir karton parçası
Marker kalem
Makas
Yapıştırıcı
Cetvel

CD’ler İle Ayna Tasarımı Yapılışı

Projemizi yapmaya başlamadan önce ilk olarak süsleyeceğimiz aynanın ebatlarını cetvel yardımı ile ölçmemiz gerekiyor. Aynanın ebatlarını aldıktan sonra bu ebatları büyük karton parçamızın tam orta hattına hizalayacak şekilde cetvel ve marker kalem ile çiziyoruz. Çizdiğimiz hatları kartonun ortası boş kalacak şekilde kesiyoruz. Orta boşluğa resimde anlaşıldığı gibi ayna gelecek. Daha sonra CD’lerimizi parçalayıp tutkal ile kartonumuzun etrafına yapıştırıyoruz. Kuruma işlemi tamamlandıktan sonra aynamızın etrafına monte edip ışıltılı ayna çerçevemizi elde etmiş oluyoruz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı