CD İle Kahve Tepsisi Nasıl Yapılır?

CD'den tepsi yapımı resimli anlatım
CD’den tepsi yapımı resimli anlatım

İnanılmaz ve özel kendin yap projeleri içinde özellikle eski ürünlerin kullanıldığı ve değerlendirildiği projeler çok beğeniliyor. Sizler de bu tip projeleri seviyor musunuz? Atmaya kıyamadığınız, sadece kullanılamayan ya da modası geçmiş olan ürünlerin bu şekilde değerlendirilmesi gerçekten heyecan verici sonuçları da sizlere sağlayacaktır. Bu neden ile geri dönüşüm projelerine sıklıkla sitemizde yer vermeye çalışıyoruz. Etkileyici ve özel ürünler yaratmanız için en ideal projeleri sizler de sitemizde bulabilirsiniz. CD ile tepsi yapımı projesi de bu yazımızda sizlere anlatacağımız harika bir proje. Bu şekilde şık ve kullanışlı bir ürünü kendiniz, evinizde ki CD’ler ile yapabilirsiniz.

İşlem için gerekli olan malzemeler içinde eski CD’ler, biraz seramik yapıştırıcı ve diğer yan malzemeler gerekmektedir.

CD ile kahve tepsisi

İlk işlem olarak CD parçaları yapacağız. Bunun için CD’leri parçalara ayıramaya başlayabilirsiniz. Ufak parçalara ayırdığınız bu parçalar sizlere inanılmaz ve çok farklı alanlarda da kullanabileceğiniz harika bir materyal olacaktır.

CD ile kahve tepsisi resimli anlatım

Elde ettiğiniz bu kırıkları şimdi kahve tepsinize uygun şekillerde taslak olarak dizin. Bu şekilde sizler de harika ve eşsiz sonuçlar sizlerin olacak. Artık CD ile tepsi yapımı projemizi belirginleştirecek aşamaları yapabilirsiniz. Uygun şekilde yerleştirdiğiniz bu harika parçaları seramik yapıştırıcılar ile uygun şekilde yapıştırın.

CD ile tepsi yapımı anlatımlı

Yukarıda ki resimde de görüldüğü gibi projeye kenarlardan başlayabilirsiniz. Oldukça güzel ve farklı bir görünüme sahip olacağını düşündüğümüz bu projeyi sizler de çok severek yapabilirsiniz.

Aynı şekilde işlem sonrasında parçaların arasına derz dolgu koymanız gerekir. Bu şekilde kusursuz ve inanılmaz sonuçları alacağınız harika bir tepsiniz oluşacaktır. Bu farklı ve özel görünüme sahip olan CD ile tepsi yapımı da oldukça kolay. Alt zeminde plastik kullanımı da yapabilirsiniz. Bu şekilde daha özel bir yapışma sağlayabilirsiniz. İşlem sonrasında ise inanılmaz ve mozaik görünüme sahip, ışıltılı bir tepsiye sahip olacaksınız.

CD'den tepsi yapımı resimli anlatım

Oldukça hafif, şık ve kolay bir görünüme sahip olan bu tepsi çok farklı sonuçları almanızı sağlayacak, eşsiz ve inanılmaz bir ürün olacaktır. Bu uygulamayı çerçeveler, aynalar ve diğer birçok aksesuar için de kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı