Ana Sayfa İlginç Fikirler Çatlak Misketleri Atmayın Kolye Yapın

Çatlak Misketleri Atmayın Kolye Yapın

Çatlak misketlerden kolye
Çatlak misketlerden kolye

Misket deyince akla hemen çocukluk dönemi ve oyunlar gelir. Herhalde misket oynamamış hiç kimse yoktur. Belki de renkli yapısı çocukken bizi kendisine çeken şeydi. O normal halleri ve desenleri ile oyun oynarken zamanın nasıl geçtiğini anlamadığımız kolyeleri yetişkinlik döneminde de kullanabiliriz nasıl mı? Çok şık kolyelerin yapılmasına yardımcı olacak desek sanırım pek çok kişi o da nasıl olacak? Diye tepki verirdi. Bilindik misketleri unutun, her renkten oluşan misketler değil de misketleri çatlatarak çok daha hoş bir görüntü vereceğiz.

indir (1)

Haydi şimdi misketten nasıl kolye yapabileceğimizi anlatalım. Elbette misketlere ihtiyacımız olacak ancak renki misketler değil de tek renkten oluşan misketlerden bulmalıyız. Hangi malzemelere ihtiyaç duyuyoruz anlatalım.

– Boncuk başlığı

– Yuvarlak başlıklı pim (Tercihen gümüş renkli)

– Metal halkalar 8 MM

– Güçlü yapıştırıcı

– Kargaburun

– Yankeski

– Fırın tepsisi

– Kâse dolusu buzlu su

– Fırın

Bu malzemeleri çok uygun fiyatlara bulabilir ve satın alabilirsiniz. Zaten bir çoğu evimizde bulunan ürünler o yüzden gözünüzü korkutmasın.

images (4)

İşe misketleri 20 dakika kadar fırına atarak başlıyoruz ve bu esnada bir kase dolu buzumuzda hazır olsun. Misketleri fırından çıkardıktan sonra hemen buzlu suyun içine atalım. Bu işlemi yaparken hızlı olmalıyız ancak elimizi yakmamaya özen gösterelim.  Sıcak ve soğugun arasında kalan misketlerin nasıl çatladığını ve enfes bir görüntü verdiğini görünce kesinlikle tüm bu zahmete deydiğiğini göreceksiniz.  Sıra geldi kolye yapma işlemine;

Pimin boyunu yan keski ile ayarlıyor ve kargaburun yardımı ile boncuk başlığını ayarlıyoruz. Yapıştırıcı ile misketi sorunsuz bir şekilde entegre ettikten sonra arasında bulunan boşlukları misketler ile dolduruyoruz. İşte herşey bu kadar evde kısa sürede size özel bir kolyeye sahipsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here