Ana Sayfa Örgü Videoları Çatlak Kahve Örgü Yöntemi

Çatlak Kahve Örgü Yöntemi

örgü çatlak kahve örneği
örgü çatlak kahve örneği

Çatlak Kahve İle Şirin Örgüler

Bayanların özellikle bebek ve çocuk giysilerinde kullandığı çatlak kahve örgü modeli aynı zamanda en çok sorulan modellerden biridir. Yapımı kolay bir model olan çatlak kahve örgü modeline kimi zaman karpuz çekirdeği örgü modeli de denilmektedir. Örgü örme yöntemleri çok çeşitlidir. Bazen göz korkutucu olabilen bir örgü modelinin püf noktalarını öğrendikten sonra ne kadar kolay olabileceğini sizler de görebilirsiniz. Örgü örmek bir çeşit meditasyondur. Siz de değişik örgü modelleri öğrenerek ruhunuzu ve beyninizi dinlendirebilirsiniz.

Sevimli bir model olan çatlak kahve örgü çalışmasında 3 ilmek üzerinde çalışıldığı bilinmelidir. Hanımların örgü örme yöntemleri arasında kahve çekirdeği adı ile de bildiği bu yöntemde öncelikle soldaki 3. İlmeği sağdaki 2 ilmeğin üzerinden geçiriyorsunuz. Buna ilmek düşürme işlemi denilmektedir. Örgünün iç tarafından geçen 2 ilmekten 1. ilmek düz örülmektedir. İplik şişe 1 defa dolanarak arttırılmaktadır. Hemen yan tarafındaki 2. ilmek de yine düz örülür. Burada 1 ilmek ters örülmekte ve 3’lü işlem yapılmaktadır. 1 ilmek de ters örülmektedir. Sırayı bu şekilde tamamlıyorsunuz. Örgünün arka tarafında ise, tüm ilmekler üzerinde ters örgü yapılmaktadır. Bu 3’lü işlem 3 sıra tekrarlanır ve kahve çekirdekleri oluşturulur.

Örgü örerek birçok bayan yan gelir elde etmektedir. Bu sayede aile ekonomisine de katkıda bulunmaktadırlar. Bazı durumlarda örgü örme yöntemleri üzerinde iş bölümü de yapılmaktadır. Örnek verilecek olunursa, çatlak kahve örgü modeli bir kişi tarafından fırfır modeli de diğer bir kişi tarafından uygulanır. Bu sayede hem sosyal ilişkiler renklenir hem de işler daha kısa bir sürede biter ve ortaya çıkan örgü ürünleri satışa sunulur. Örgü örmek görüldüğü üzere oldukça zevkli ve keyifli bir uğraştır.

çatlak kahve örgü modeli Çatlak Kahve Örgü Yöntemi

çatlak kahve örgü Çatlak Kahve

çatlak kahve örgü modeli videosu

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here