Çatal ile Hediye Paketi İçin Kurdele Yapımı

hediye paketine fiyonk yapma
hediye paketine fiyonk yapma

Sevdiklerimize vereceğimiz hediyelerimizin süslemelerini özellikle kendimiz yaptığımızda bize ayrı bir güzel gelmektedir. Böylelikle hem istediğimiz süslemeleri uygulama imkanına sahip olacağız hem de hediye paketlerimize şıklık katmış olacağız. Hediye vereceğimiz kişileri ve kendimizi bir kat daha mutlu etmiş olacağız. Hediye paketi için kurdele yapımı projemizde bu sefer farklı bir teknikten yararlanacağız. Bu teknik için kullanacağımız yardımcı materyalimiz 4 dişi olan bir çatal olacak. Evet oldukça farklı bir yapım tekniği uygulayarak güzel ve şık bir hediye paketi için kurdele yapımına imza atmış olacağız. Aşağıda sizlere sunacağımız resim anlatımından ve nasıl yapıldığını anlatan videosundan bu farklı kurdele yapımı uygulamamızı evinizde kolaylıkla uygulayabileceksiniz.

Çatal Kullanarak Yapacağımız Kurdele İçin Malzemelerimiz

  • 4 dişi olan bir çatal
  • 2 renk kurdele
  • Makas
  • Mum

Hediye paketi kurdele süslememizde kullanacağımız malzemelerimiz yukarıda sayıldığı gibi basit ve kolaylıkla bulunabilecek tarzdalar. Kurdele renk seçimi size kalmış. Resimlerde mavi ve beyaz renk kurdeleler kullanılmış. Hediye paketinizin desenine ya da düz ise rengine uygun kurdele seçimi güzel bir kombin oluşturma adına sizlerin yararına olacaktır.

Hediye Paketi İçin Kurdele Yapım Aşamaları

Kurdelemizin oluşumunda bize yardımcı olacak çatalı masamızın üzerine koyalım. Ardından beyaz renkli kurdelemizden birkaç santim kesip bir çatal yardımı ile bir kemer örmeye çalışalım. En alttan başlayarak soldan sağa doğru çatalın bir dişinin altından bir sonraki dişinin üzerinden geçirmek sureti ile kurdelemizi yukarıya doğru örelim. Toplam 5 satır bir örme işlemi gerçekleşecektir. Beyaz kurdelemizin dışarda kalan uçlarını makas yardımı ile keselim.

hediye paketi için kurdele yapımı
hediye paketi için kurdele
hediye paketi için kurdele tasarlama
çatal ile fiyonk yapımı

Hediye paketi için kolay kurdele yapımı anlatımımızın bu kısmında ise mavi kurdelemizi kullanacağız. Kurdelemizden yine bir miktar kesip çatalımızın 2 nci ve 3 ncü dişleri arasında örülü kemerin altından geçirip resimde görüldüğü gibi düğümlüyoruz. Bağlayıp ters çevirdiğimizde ise hediye paketimizi süsleyecek fiyongumuz artık şeklini almaya başlayacaktır. Mavi kurdelenin uç kısımlarını biraz açılı kesiyoruz. Sonra beyaz ve mavi kurdelelerinin uç kısımlarını atmaması için bir mumun alevini kullanarak yakıyoruz. Sakın ateşe fazla yaklaştırmayınız. Bütün büyü bozulabilir.

çatal kullanarak fiyonk yapma

Hediye Paketi Kurdele Yapımı İçin Video

Evet kurdelemiz artık hediye paketimizi süslemeye hazır hale gelmiştir. Nasıl beğendiniz mi? Beğendiyseniz ve aklınıza takılan sorular için aşağıdaki yorum kısmına sorularınızı severek cevaplayabilirim.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı