Çapraz Tunus İşi Battaniye Örgü Modeli Yapımı

Çapraz Tunus İşi Battaniye Örgü Modeli
Çapraz Tunus İşi Battaniye Örgü Modeli

Anlatımı iki ayrı videoda yapılan çapraz Tunus işi battaniye örgü modeli yapılışını inceleyeceğiz. Çapraz karelerden oluşan bu örneğin yapılışını öğrenerek sizler de güzel battaniyeler örebileceksiniz. Renkli ve oldukça şirin örgü battaniyeler ile kışa şimdiden hazırlığınızı yapacaksınız.

Daha önceden yapımını paylaştığımız Tunus işi gökkuşağı battaniye örgü modeli yapılışından farklı bir teknikle örülmüştür. Kullanılan ip, bebe ipinden bir tık daha kalın bir iptir. Kalın bir ip kullanıldığı için de 5 numara tığ kullanılmıştır.

Tığ İşi Çapraz Tunus İşi Battaniye Modeli Nasıl Örülür?

Model adından da anlaşılacağı üzere çapraz kareli motiflerden oluşmaktadır. Önceden belirttiğimiz gibi çapraz Tunus işi battaniye örgü örneği anlatımı 2 ayrı videoda anlatılmıştır.

Çapraz Tunus İşi Battaniye Modeli
Çapraz Tunus İşi Battaniye Modeli

İlk videoda modelin 1 ve 2. sırasının anlatımı yapılmıştır. 8 zincir çekerek modelin yapımına başlanmıştır. Sonra üzerine Tunus işi çalışılmıştır. Bilindiği üzere Tunus işinde her zincir içinden bir ilmek çıkartılıp çıkartılan ilmeklerin içinden son ilmek çift kesme yapılarak çıkartılmaktadır. Bu örnek motifte 9 ilmekle çalışılmıştır ve toplamda 6 sıra örülmüştür. Detaylı anlatımı için aşağıdaki videosunu izlemelisiniz.

Kaynak: https://youtu.be/wCmPQidaBGQ (Crochet Örgü Atölyesi)

İkinci videoda ise çapraz Tunus işi örneğinin 3. sırasının ve kenarlarının nasıl yapılacağı aktarılmıştır. Kenarların yapılması ile Tunus işinde herkesin şikayetçi olduğu kenarların kıvrılma sorunun önüne geçilmesi sağlanmıştır. Tüm yapılanları yine aşağıdaki videosundan öğrenebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/04yYQxJI7wk (Crochet Örgü Atölyesi)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı