Çapraz Örgülü Patik Yapımı

Sepet Örgü Modeli Patik Yapımı
Sepet Örgü Modeli Patik Yapımı

Farklı bir teknikle yapılan, görünümü çok hoş olan çapraz örgülü patik yapılışı hakkında bilgiler sunmaya çalışacağım. Görüntüsü itibari ile patiğin örgü motifi adeta bir sepeti andırmaktadır. Videolu anlatımında 38 numara ayak için örnek bir patik yapımı gösterilmiştir. Eğer ayak büyüklüğünüze göre yapmak istiyorsanız burun kısmındaki tırabzan sayısını ona göre ayarlamalısınız.

Çapraz örgülü sepet modeli patik yapımına burundan başlanıyor. Model 4 tırabzan üzerine kuruluyor. İki defa dolayıp 4 defa çekerek oluşturacağımız tırabzanlar çapraz sepet desenini oluşturuyor. Sepet desenini ördükten sonra topuk yapılıyor. Ardından patiğin boğaz kısmı da tamamlanır ve çapraz örgülü patik hazır hale geliyor.

Çapraz Örgülü Patik
Çapraz Örgülü Patik

Çapraz Örgülü Patik Nasıl Örülür?

Burun için toplamda 4 sıra (38 numara ayak için) tırabzan örüyoruz. Sonra modelin yapımına geçiyoruz. Tırabzanları çapraz şekilde örerek toplamda motif için 9 sıra örüyoruz. Çapraz örgülü patiğin ağız kısmını yine tırabzanlarla şekillendiriyoruz. Topuk kısmına kadar 14 sıra bu düz tırabzanlardan örüyoruz. Bitince de bu tırabzanlı kısmı katlayıp içten dikerek sepet desenli örgü patiği tamamlamış oluyoruz.

Çapraz Örgülü Sepet Desenli Patik Yapım Videosu:

Çapraz Örgü Motifli Patik
Çapraz Örgü Motifli Patik
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı